Czytających: 1516

Gorzów Wielkopolski: Dobry występ pływaków Svidy w Gorzowie Wielkopolskim

Poniedziałek, 18 czerwca 2012, 17:16
Aktualizacja: 0:41
W miniony weekend 16 i 17 czerwca na Pływalni ,,Słowianka" w Gorzowie Wielkopolskim została rozegrana II Runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików (13 lat).

Pięcioosobowa reprezentacja UKS-u Svida, która wywalczyła prawo startu podczas pierwszej rundy rozegranej w marcu w Nowej Rudzie według opinii organizatorów i delegata PZP K. Pieczory, była widoczna w zawodach pod względem sportowym. W zawodach wystąpiły reprezentacje 37 klubów z 8 województw : warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego opolskiego i dolnośląskiego. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie podczas których osiągano bardzo dobre wyniki, a rezultaty zawodników UKS-u Svida pokazują, że nasz klub z roku na rok staje się silniejszym ośrodkiem w szkoleniu młodzieży zajmując miejsce tuż za Wrocławiem.
Świdnicka Svida sztafetę 4x 50 m stylem dowolnym przegrała z pierwszą sztafetą Śląska Wrocław zaledwie o 0,5 sekundy, plasując się na 20. miejscu w zawodach. Skład sztafety 4 x 50 m dowolnym:

Kielka Elżbieta 100 m grzbietowym 16 miejsce z czasem 1;17,63

Dolny Śląsk reprezentowały cztery kluby WKS Śląsk Wrocław, UKS Koral Wrocław, AZS-AWF Wrocław i UKS Svida Świdnica.. Zawodnicy Svidy poprawiali rekordy życiowe, nawiązali równorzędną walkę z zawodnikami pozostałych klubów i wielokrotnie swoimi wynikami sprawiali radość trenerom. Reprezentacja UKS-u Svida: Kielka Elżbieta, Sadowska Klaudia, Wcisło Emilia, Kutyło Justyna i Ryszawy Mikołaj, opiekunem grupy jest Mirosław Kwak.