Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Docenili gazetę

Czwartek, 15 października 2020, 9:26
Autor: red
Świdnica: Docenili gazetę
Fot. UM Świdnica
„Moja Świdnica” najlepszą gazetą samorządową w kraju.

W ogólnopolskim rankingu Dziennika Gazety Prawnej biuletyn informacyjny „Moja Świdnica” otrzymał „Medialną Perłę Samorządu”, jako najlepsza gazeta samorządowa w kraju w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców Wyniki ogłoszono w formule online podczas ogólnopolskiego kongresu „Perły samorządu”, który odbył się 12 i 13 października w Gdyni. Udział w konkursie był bezpłatny.

W uzasadnieniu przyznania głównej nagrody kapituła konkursowa zwróciła uwagę m. in. na estetyczny wygląd gazety, jak również na to, że przygotowuje go zespół niewchodzący bezpośrednio w skład Urzędu Miejskiego, czyli zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej. Publikuje aktualne informacje z regionu, porusza ważną tematykę dla mieszkańców.

- Gazeta samorządowa jest oficjalnym i wiarygodnym źródłem wiedzy o tym, co dzieje się w mieście. Doceniła to nie tylko kapituła konkursowa, ale przede wszystkim sami mieszkańcy. Od wielu z nich otrzymuję wiadomości, iż czekają na kolejny numer, proponują tematy, zapraszają na wydarzenia, których są organizatorami. Chcemy, aby to właśnie oni współtworzyli „Moją Świdnicę”, dlatego zapraszam do kontaktu z redakcją wszystkich zainteresowanych, a redakcji serdecznie gratuluję sukcesu – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

„Moja Świdnica” to biuletyn informacyjny wydawany przez Miejską Bibliotekę Publiczną od 2018 roku. Gazetę tworzą: Agnieszka Komaniecka, Daniel Gębala i Katarzyna Maciejewska.

To dwutygodnik, w którym czytelnicy mogą znaleźć wszystkie najważniejsze i aktualne informacje ze Świdnicy. Kolportowany jest do skrzynek pocztowych mieszkańców, dostępny jest także bezpłatnie w kilku punktach dystrybucji, rozmieszczonych w miejscach publicznych. Posiada własny portal internetowy oraz konto na profilu społecznościowym Facebook. Wszystkie papierowe wydania biuletynu są dostępne dla czytelników w wersji elektronicznej za darmo. Oprócz bieżących informacji pełni on również rolę edukacyjną poprzez publikowane materiały dotyczące sposobu załatwienia wielu spraw urzędowych, ekologii czy prawa. Przybliżane są w nim także sylwetki znanych świdniczan oraz ich osiągnięcia. „Moja Świdnica” to również informacje sportowe i kulturalne z miasta.

Organizatorem rankingu „Perły Samorządu” jest Dziennik Gazeta Prawna i Deloitte Consulting S.A.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group