Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Doceniono strażaków

Piątek, 28 kwietnia 2017, 17:59
Autor: red
Strzegom: Doceniono strażaków
Fot. UM Strzegom
Zarząd główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Warszawie na czele z prezesem Waldemarem Pawlakiem postanowił podziękować i nagrodzić umundurowaniem ochotnicze straże pożarne, które brały udział w akcji ratunkowej po zawaleniu się kamienicy w Świebodzicach. Okolicznościowa zbiórka odbyła się w poniedziałek, 24 kwietnia br. na parkingu Strzegomskiego Centrum Kultury.

W tym dniu w stronę druhów ze Strzegomia, Olszan, Stanowic, Tomkowic, Jaworzyny Śl., Nowic, Żarowa, Mrowin, Dobromierza i Mokrzeszowa popłynęło wiele ciepłych i serdecznych słów za wspaniałą i heroiczną postawę.

- Rycerze świętego Floriana! Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji ratowania ludzi w katastrofie budowlanej w Świebodzicach. Wspaniała współpraca strażaków z OSP i PSP to przykład tego, że zawsze jesteście gotowi do realizowania przesłania, które nam towarzyszy przez wieki "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" - powiedział w swoim okolicznościowym przemówieniu Waldemar Pawlak.

Podziękowania złożył również Krystian Wołoszyn, zastępca burmistrza Świebodzic.
- Z poświęceniem, z narażeniem życia, przez wiele godzin, walczyliście o każdego człowieka, który był w tych gruzach. Byłem tam z wami, wielu z was spotkałem osobiście podczas akcji, tym bardziej cieszę się, ze tu jestem. Jesteście ważni, wasza praca jest doceniana, jesteście zauważani - podkreślał Krystian Wołoszyn.

Niezwykle dumny z postawy strażaków z gminy Strzegom był burmistrz Zbigniew Suchyta, który podziękował 4 jednostkom OSP i obiecał systematyczne wsparcie - m. in. w postaci szkoleń. Dodajmy, że ks. Marek Żmuda odmówił modlitwę w intencji ofiar katastrofy oraz druha Marcina Darłaka, członka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Międzylesiu, który zginął w Świebodzicach.

Pod koniec poniedziałkowej uroczystości wręczono wszystkim jednostkom elementy wyposażenia strażackiego: zestawy złożone z butów, rękawic, ubrań ochronnych i hełmów. Każdy zestaw ma wartość 12 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group