Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 641
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice/Świdnica: Dodatkowe kursy

Sobota, 10 września 2022, 15:18
Autor: red
Świebodzice/Świdnica: Dodatkowe kursy
Fot. UM Świebodzice
Uczniowie ze Świebodzic, którzy wybrali naukę w świdnickich szkołach ponadpodstawowych, codziennie muszą przejechać kilkanaście kilometrów komunikacją zbiorową. Zdarza się, że nie wszyscy są w stanie wsiąść do autobusu, który jest już pełny. Szukając rozwiązania problemu dojazdu uczniów, Burmistrz Miasta Paweł Ozga spotkał się z Prezesem MPK Świdnica Sp. z o.o. Tomaszem Kurzawą.

Rozmowy dotyczyły zawarcia porozumienia pomiędzy świdnickim przedsiębiorstwem a Gminą Świebodzice, które pozwalałoby uruchomić dodatkową linię autobusu dla młodzieży szkolnej.

Wstępne rozmowy dotyczyły uruchomienia porannego połączenia (ok. godz. 7:00), tak, aby uczniowie zdążyli na zajęcia rozpoczynające się o 8:00, oraz powrotu ze Świdnicy po zajęciach (ok. godz. 15:00). Bardzo ważne jest dla nas określenie zapotrzebowania na przejazdy, dotyczącego planowanego kursu autobusu na trasie Świebodzice-Świdnica. Warunkiem utworzenia takiego kursu jest określona ilość zakupu biletów miesięcznych, przez osoby, które będą korzystać z usług MPK Świdnica. Dlatego zwracamy się z prośbą o wyrażenie opinii i udzielenie informacji dotyczącej zapotrzebowania na dodatkową komunikację zbiorczą. W tym celu prosimy o kontakt z Wydziałem Edukacji i Spraw Społecznych tut. Urzędu Miejskiego:

Kierownik Alicja Pawlica (74) 666-95-13;
Pracownicy Wydziału (74) 666-95-11; (74) 666-95-12.
Poznanie liczby chętnych do skorzystania z dodatkowej komunikacji pozwoli nam na dostosowanie godziny i ilości kursów do realnego zapotrzebowania. Zachęcamy do kontaktu i przedstawienia swojego zdania na omawiany temat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group