Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dofinansowanie budowy boiska wielofunkcyjnego z urządzeniami lekkoatletycznymi przy SP 8

Czwartek, 7 maja 2015, 8:32
Aktualizacja: 13:56
Autor: red.
Świdnica: Dofinansowanie budowy boiska wielofunkcyjnego z urządzeniami lekkoatletycznymi przy SP 8
Fot. użyczone
Miasto Świdnica otrzymało decyzję o przyznaniu środków z Funduszu Rozwoju Kultury w ramach „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015–2017” przeznaczonych na dofinansowanie budowy boiska wielofunkcyjnego z urządzeniami lekkoatletycznymi przy Szkole Podstawowej nr 8 w Świdnicy.

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przeznaczył ponad 18 milionów złotych na dofinansowanie infrastruktury powstającej w ramach wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej. Pieniądze te przeznaczone zostaną na dofinansowanie 46 inwestycji, w tym na budowę 33 nowych oraz modernizację 13 istniejących obiektów.

- Chcemy, aby z nowych obiektów korzystały przede wszystkim dzieci i młodzież, dla których od lat prowadzimy programy sportowe. Rozbudowa infrastruktury sportowej jest naturalną konsekwencją obranej przez samorząd strategii wspierania kultury fizycznej na Dolnym Śląsku – powiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa.

We wtorek 5 maja zastępca prezydenta Świdnicy Marek Suwalski odebrał we Wrocławiu decyzję o przyznaniu środków na dofinansowanie zadania budowy boiska przy Szkole Podstawowej nr 8.

Obejmuje ono przebudowę istniejącego przyszkolnego boiska sportowego z nawierzchnią asfaltową, z którego korzystają uczniowie placówki. Na jego miejsce powstanie nowoczesny kompleks sportowy z bezpieczną nawierzchnią obejmujący wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliuretanową o wymiarach 44,0 m x 32,0 m z boiskami do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, czterotorową bieżnię do sprintu o długości 60,0 m oraz ściankę amortyzacyjną na zakończenie bieżni, skocznię w dal z rozbiegiem i rzutnię do pchnięcia kulą.

- Otrzymane dofinansowanie pomoże nam w realizacji inwestycji na którą od dawna czeka społeczność Szkoły Podstawowej nr 8. Wzbogaci ona ofertę placówki ale także pomoże w aktywizacji sportowej dzieci w ramach zajęć szkolnych jak i tych pozalekcyjnych, na czym bardzo nam zależy – mówi zastępca prezydenta Świdnicy, Marek Suwalski.

Wartość zadania ogółem to 1 313 000 zł, w tym 385 900 zł stanowi dofinansowanie. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group