Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 1335
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Dofinansowanie do projektu

Piątek, 23 grudnia 2022, 15:20
Autor: red
Gmina Dobromierz: Dofinansowanie do projektu
Fot. UG Dobromierz
15 dolnośląskich gmin podpisało z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu umowy o dofinansowanie projektów w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”.

Na wymianę tzw. kopciuchów w budynkach wielorodzinnych otrzymają one blisko 70 mln zł. Fundusze trafią do gmin: Bielawa, Świdnica Miasto, Stronie Śląskie, Dobromierz, Strzegom, Oleśnica, Trzebnica, Sobótka, Prusice, Żórawina, Krośnice, Wrocław, Strzelin oraz Nowa Ruda i Nowa Ruda Miasto.

Budżet programu to 1,4 mld zł, w ramach którego wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej przekazują pieniądze do gmin.

Gmina Dobromierz otrzyma dotację w kwocie 625 tys. zł. Dofinansowanie wyniesie od 15 tys. zł do 37,5 tys. zł na lokal mieszkalny.

Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych poprzez wymianę nieefektywnych źródeł ciepła (tzw. „kopciuchów”) i poprawę efektywności energetycznej w budynkach wielorodzinnych na terenie Gminy Dobromierz.

Program „Ciepłe Mieszkanie” wspiera zastosowanie: kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła powietrze/woda lub pompy ciepła powietrze/powietrze albo podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła. Dodatkowo możliwe jest wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymiana okien i drzwi, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

W najbliższym czasie Gmina Dobromierz ogłosi nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” dla Beneficjentów będących właścicielami lokalu mieszkalnego znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group