Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1279
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dofinansowanie do rehabilitacji

Czwartek, 28 stycznia 2021, 15:48
Autor: red
Żarów: Dofinansowanie do rehabilitacji
Fot. UM Żarów
Od sześciu lat mieszkańcy gminy Żarów mogą korzystać z dofinansowania na usługi rehabilitacyjne, które prowadzone są w żarowskim szpitalu.

W tym roku także burmistrz Leszek Michalak podpisał umowę na realizację zadania „Świadczenie usług rehabilitacyjnych na terenie miasta Żarów” z Żarowskim Stowarzyszeniem „Edukacja”, które na to zadanie otrzymało 15.000 złotych dofinansowania ze środków budżetu gminy Żarów. Dzięki temu mieszkańcy, posiadając skierowanie z Poradni Rehabilitacyjnej, będą mogli skorzystać z dopłaty do zabiegów.

- Zabiegi rehabilitacyjne w żarowskim szpitalu cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Przychodnia Rehabilitacyjna jest wyposażona w nowy i specjalistyczny sprzęt. Wygodne sale zabiegowe zapewniają komfort pacjentom, a zatrudnieni na oddziale specjaliści stosują nowoczesne metody terapeutyczne. Pacjenci nie muszą dojeżdżać do innych sąsiednich miejscowości i czekać w kolejce na zabieg. W minionym roku 217 osób skorzystało z dofinansowania na zabiegi rehabilitacyjne – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Aby zapisać się na zabiegi rehabilitacyjne i skorzystać z dofinansowania należy posiadać ważne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Z ważnym skierowaniem udajemy się następnie do żarowskiego szpitala. Żarowskie Stowarzyszenie „Edukacja” zajmuje się dalszą organizacją zabiegów. Za zabiegi rehabilitacyjne pacjenci ponoszą tylko część kosztów, pozostałą część pieniędzy dopłaca gmina.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group