Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dofinansowanie na modernizację systemów grzewczych – czekamy na wnioski

Środa, 28 listopada 2018, 17:30
Aktualizacja: Czwartek, 29 listopada 2018, 8:40
Autor: red
Miasto Świdnica, wspólnie z gminami z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej, przystąpiło do przygotowania wspólnego wniosku o przyznanie dotacji unijnej na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym (np. koksem, węglem, ekogroszkiem) na bardziej przyjazne środowisku źródła ciepła.

W ramach projektu możliwe będzie dofinansowanie modernizacji systemów grzewczych (np. wymiana kotła, instalacji grzewczej) w budynkach jednorodzinnych oraz w lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych. Przewidujemy, że na ten cel mieszkańcy będą mogli otrzymać dotację na poziomie ok. 70% wydatków podlegających refundacji, w maksymalnej wysokości 25 tys. zł dla budynku jednorodzinnego i 10 tys. zł dla mieszkania w budynku wielorodzinnym (wartości mogą ulec zmianie).

Prosimy zainteresowanych świdniczan o zgłaszanie wstępnych deklaracji udziału w projekcie, co jest niezbędne w celu złożenia wniosku o dotację w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.
- Deklaracje można złożyć za pośrednictwem Internetu, korzystając z adresu http://swidnicagmina.badanie.net/ lub w wersji papierowej na formularzu zgłoszenia. Aby móc złożyć deklarację drogą elektroniczną w pierwszej kolejności muszą Państwo uzyskać hasło, które udostępniać będzie pracownik Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy, pod adresem e-mail: infrastruktura@um.swidnica.pl lub telefonicznie - 74/ 856 28 80. Formularz drukowany zgłoszenia dostępny jest w Urzędzie Miejskim w Świdnicy w pokoju 313 oraz na stronie www.um.swidnica.pl w zakładce „Kawka – mądrze ogrzewamy w Świdnicy” – mówi Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Wstępne deklaracje udziału w projekcie można składać do 31 grudnia br. Złożenie ich nie gwarantuje jednak uzyskania dotacji, ale osoby, które rzetelnie je wypełnią mogą liczyć na preferencje w sytuacji uzyskania unijnego dofinansowania.

Przed wypełnieniem zgłoszenia uprzejmie prosimy o uważne zapoznanie się z instrukcjami. W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikiem Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy, e-mail: infrastruktura@um.swidnica.pl, tel. 74/ 856 28 80, w godz. od 08:00 do 15:00.

W najbliższym czasie zorganizowane zostaną także spotkania z mieszkańcami zainteresowanymi projektem. O dokładnych terminach będziemy Państwa informować.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group