Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łażany: Dofinansowanie na przebudowę świetlicy wiejskiej w Łażanach przyznane

Poniedziałek, 25 lutego 2019, 11:35
Autor: red
Łażany: Dofinansowanie na przebudowę świetlicy wiejskiej w Łażanach przyznane
Fot. UM Żarów
Budynek świetlicy wiejskiej w Łażanach już niebawem zmieni swój wygląd. Samorząd Województwa Dolnośląskiego przyznał środki finansowe na przebudowę i rozbudowę świetlicy wiejskiej w Łażanach. Wniosek na przebudowę świetlicy złożyło Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, a przyznana kwota dofinansowania wynosi 500.000,00 złotych.

Promesę na realizację tej inwestycji przekazał na ręce Tomasza Pietrzyka dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz radnej Rady Miejskiej Marii Tomaszewskiej wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Gwóźdź.
- Inwestowanie w obiekty pełniące funkcje kulturalne na obszarach wiejskich są bardzo potrzebne, widać to po dużym zainteresowaniu lokalnych samorządowców. W imieniu samorządu województwa, składam na Wasze ręce te symboliczne promesy i mam nadzieję, że już nie długo efekty będziemy mogli podziwiać na własne oczy - mówił wicemarszałek Marcin Gwóźdź.

Pierwsze prace remontowe ruszą po zakończeniu całej procedury przetargowej i podpisaniu umowy z wyłonionym wykonawcą. Przetarg na przebudowę i rozbudowę świetlicy w Łażanach ma zostać ogłoszony już niebawem.
- Mieszkańcy Łażan od wielu lat czekają na kompleksowy remont świetlicy wiejskiej. Budynek ten nie jest dobrą wizytówką wsi, a jest to miejsce ważne dla całej społeczności wiejskiej. Tu w Łażanach prężnie działa Stowarzyszenie Miłośników Łażan "Przyjazna Wieś", Koło Gospodyń Wiejskich i klub sportowy "Zryw" Łażany, które dzięki zrealizowanym pracom będą miały okazję poszerzyć zakres swoich działalności - podkreśla burmistrz Leszek Michalak.

Zgodnie z założeniem projektu świetlica powinna zostać wyremontowana do końca września 2019 roku. Całkowity koszt jej remontu wyniesie ponad 800 tysięcy złotych.
- Świetlica wiejska w Łażanach służy wszystkim naszym mieszkańcom jako centrum organizacji spotkań rekreacyjno-kulturalnych, ale także imprez i uroczystości integrujących całą społeczność wiejską. Dzieci i młodzież czekają również na nowej zajęcia, które prowadzić będzie dla nich Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Cieszę się, że dzięki wspólnej pracy udało się pozyskać dofinansowanie na remont tego obiektu. Czekamy teraz na pierwsze prace, które powinny się rozpocząć już wkrótce - mówi radna Maria Tomaszewska.

Budynek świetlicy wiejskiej w Łażanach już niebawem zmieni swój wygląd. Samorząd Województwa Dolnośląskiego przyznał środki finansowe na przebudowę i rozbudowę świetlicy wiejskiej w Łażanach w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group