Niedziela, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 437
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dokąd pojechaliśmy na Święta?

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 25 grudnia 2009, 19:45
Aktualizacja: 19:48
Autor: MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Albo góry albo ciepłe kraje. Standardowo – Zakopane i Beskidy cieszą się popularnością na okres świąteczny i Sylwestra, sporo osób wyjeżdża też na Słowację, aby pojeździć na nartach.

Przed świętami było naprawdę trudno o miejsca. Słowacja dobrze się sprzedawała mimo wprowadzenia euro, zwłaszcza programy Ski&Active, czyli, na przykład, jazda na nartach, a po niej basen szmaragdowy, albo kąpiel perełkowa. A dla lubiących ciepło egzotyczne kraje, na czele z Egiptem, który cieszy się niesłabnącą popularnością – i... Kubą.

- W tym roku jest troszkę mniej wyjazdów niż w poprzednich latach, może to kryzys spowodował, trudno powiedzieć. – mówi Bożena Kraus z biura podróży przy świdnickim rynku – Dużą popularnością cieszą się wyjazdy na Sylwestra do stolic europejskich – zwłaszcza do Pragi, Paryża, Londynu, Rzymu - a także do Wenecji, głównie po to, żeby powitać Nowy Rok pod chmurką, ale niektórzy zamawiają także noclegi.

Czy dużo świdniczan preferuje spędzanie świąt w górach czy za granicą? – Na pewno nie jest to masowy ruch, ale też nie pojedyncze osoby – mówi pani Bożena. - Wcześniej trafiały się bardziej egzotyczne kierunki – Indie, Tajlandia, ale to zdecydowanie nie na święta. Może to i dobrze, choć niekoniecznie z perspektywy biura, bo to jednak typowo rodzinne święta i można się wreszcie spotkać z bliskimi, a na co dzień się mijamy. Ja na pewno nie wyjadę. Może jestem tradycjonalistką, ale raczej nie jestem w mniejszości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group