Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 492
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dokarmianie tylko z głową

Wtorek, 16 maja 2017, 9:16
Aktualizacja: 11:19
Autor: red
Świdnica: Dokarmianie tylko z głową
Fot. Straż Miejska Świdnica
Przy ulicy E. Plater na Osiedlu Młodych w Świdnicy funkcjonariusze straży miejskiej interweniowali na zgłoszenie o nieuprawnionym dokarmianiu gołębi przez jednego z mieszkańców.

Jak ustalili strażnicy, teren ten objęty jest zakazem dokarmiania ptaków, zawartym w regulaminie zarządcy terenu, w tym przypadku Spółdzielni Mieszkaniowej z siedzibą przy ul. M.C. Skłodowskiej. Mężczyzna został przez nich pouczony i uświadomiony o takich regulacjach prawnych.

Przypominamy, że w połączeniu z przepisem karnym art. 117 kodeksu wykroczeń takie postępowanie jest czynem zabronionym, który zagrożony jest karą grzywny do 1500 zł. Ponadto poprzez dokarmianie ptaków, a bardziej już poprzez to czego nie zjedzą, powodujemy, że karma taka staje się pożywką dla gryzoni i innych pasożytów, stanowiąc realne zagrożenie sanitarne, nie wspominając już o estetyce takiego miejsca. Czynność ta może również zostać potraktowana przez funkcjonariusza jako zwykłe zanieczyszczenia miejsca publicznego, za które również grozi kara grzywny do 500 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group