Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Dołącz do zbiórki

Niedziela, 27 lutego 2022, 9:49
Aktualizacja: 11:50
Autor: red
Gmina Dobromierz: Dołącz do zbiórki
Fot. UG Dobromierz
Gmina Dobromierz zwraca się do mieszkańców z apelem o włączenie się w akcję niesienia pomocy Ukrainie, wspierając w tych działaniach Parafię pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu i Caritas Diecezji Świdnickiej.

Potrzebne są artykuły z długim terminem ważności (makaron, ryż, żywność puszkowana, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania oraz batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, woda), środki higieny osobistej (pasty do zębów, bielizna, pieluchy itd.), środki opatrunkowe (apteczki, bandaże, plastry, środki dezynfekcyjne, maseczki wielorazowe), jak również koce, śpiwory, świece, baterie, zapalniczki.

Zebrane artykuły prosimy przekazywać na Plebanię w Dobromierzu.

Apelujemy do mieszkańców, którzy mają możliwość i dysponują lokalami mieszkalnymi o zgłaszanie tego faktu w celu ewentualnego przyjęcia przybyłych uchodźców. Potrzebujących można też wesprzeć poprzez wpłaty pieniężne na ogólnodostępne i przekazywane przez media konta bankowe.

Z ramienia Gminy Dobromierz bliższych informacji udziela Szef Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Jerzy Ulbin (tel. 663 111 420) oraz Zastępca Szefa Zespołu Wojciech Kubusiak (tel. 693 449 281).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group