Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dołączyła do grona młodych radnych

Wtorek, 24 czerwca 2014, 12:36
Aktualizacja: 15:36
Autor: red.
Żarów: Dołączyła do grona młodych radnych
Fot. UM Żarów
Monika Głodo, uczennica drugiej klasy żarowskiego gimnazjum została nową radną Młodzieżowej Rady Miejskiej. Jest pełna entuzjazmu i zapału do pracy. I co najważniejsze, chce angażować się w sprawy gminy, być blisko młodych ludzi, wspierać, doradzać, a przede wszystkim zajmować się sprawami, które dotyczą mieszkańców.

- Zdecydowałam się kandydować do Młodzieżowej Rady Miejskiej i chcę działać na rzecz młodych mieszkańców naszej gminy. Młodzi radni to ekipa zgranych, zdolnych i ambitnych ludzi, którzy chcą stworzyć dobry klimat do działania. Cieszę się, że będę mogła z nimi współpracować i poznać z bliska, jak funkcjonuje samorząd, uczyć się organizacji i pracy w zespole. Mam nadzieję, że nie zawiodę moich kolegów oraz koleżanek i sprawdzę się jako radna Młodzieżowej Rady Miejskiej - mówi Monika Głodo, mieszkanka Żarowa.

Początki żarowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej sięgają 1996 roku. Jako Dziecięco-Młodzieżowa Rada Miejska w Żarowie była wtedy jedną z pierwszych takich organizacji w Polsce. Po trzyletniej przerwie, w 2010 roku reaktywowano jej działalność i nieprzerwanie do dziś, żarowska młodzież działa na rzecz lokalnej społeczności. - Są młodzi i mają mnóstwo ambitnych pomysłów, a dzięki pracy w radzie uczą się samodzielności, zdobywają nowe i potrzebne doświadczenie. Biorą aktywny udział w kształtowaniu wizerunku gminy i chcą być na wyciągnięcie dłoni. Żarów to miasto z dużym potencjałem i cieszę się, że młodzież ma duży wpływ na wiele ważnych decyzji - przyznaje Iwona Nieradka, radna Rady Miejskiej i opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group