Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1000
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Dolnośląscy pracodawcy zaniepokojeni działaniami strony związkowej

Sobota, 27 lipca 2013, 13:45
Aktualizacja: 13:46
Autor: red.
Dolny Śląsk: Dolnośląscy pracodawcy zaniepokojeni działaniami strony związkowej
Fot. użyczone
Największe reprezentatywne organizacje pracodawców na Dolnym Śląsku z niepokojem przyjęły decyzję strony związkowej w sprawie zawieszenia ich udziału w pracach wojewódzkich komisji dialogu społecznego. W tej sprawie wystosowały specjalne stanowisko podczas ostatniego posiedzenia prezydium Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego we Wrocławiu. Stanowisko przesłano do Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Stanowisko poparły m.in. Sudecki Związek Pracodawców – Konfederacja Lewiatan, Loża Dolnośląska BCC, Związek Pracodawców Dolnego Śląska – Pracodawcy RP oraz Dolnośląska Izba Rzemieślnicza. Przedstawiciele pracodawców wyrażają przekonanie, że dialog na szczeblu regionalnym jest prowadzony zgodnie z zapisami Ustawy o Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych i wojewódzkich komisjach dialogu społecznego z poszanowaniem wszystkich stron dialogu. Liderzy regionalnych związków pracodawców uważają, że nie ma żadnych przeszkód by dialog na szczeblu regionalnym mógł być nadal kontynuowany.

Przypomnijmy, Wojewódzkie Komisje Dialogu Społecznego działające w każdym województwie mają wypracowywać rozwiązania i porozumienia, co do podstawowych problemów o charakterze regionalnym i lokalnym. WKDS mają być miejscem, w którym dochodzi do dialogu w sytuacji powstania napięć i konfliktów społeczno-gospodarczych w regionie.

Wojewoda jako przedstawiciel rządu i przewodniczący WKDS, poprzez aktywne zaangażowanie w prace Komisji, stwarza warunki do prowadzenia dialogu społecznego na szczeblu regionalnym. Cele polityki rządu winny być przez niego prezentowane w WKDS w sposób przekonywujący i wiarygodny. Ich opiniowanie przez partnerów społecznych ma umożliwić administracji rządowej w województwie lepsze rozpoznanie i zrozumienie społecznych potrzeb.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group