Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Dolnośląski Gryf – po raz drugi dla Świdnicy

Środa, 29 października 2014, 11:32
Aktualizacja: Czwartek, 30 października 2014, 13:43
Autor: red.
Wrocław: Dolnośląski Gryf – po raz drugi dla Świdnicy
Fot. użyczone
11 edycji, niezależna kapituła, 150 firm i instytucji zgłoszonych, 24 nominowane. Mowa o nagrodach gospodarczych „Dolnośląskiego Gryfa”, które wręczono w poniedziałek, 27 października we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol, podczas wielkiej gali biznesu. W kategorii Jednostka Samorządu Terytorialnego nominowano trzy miasta: Świdnicę, Wałbrzych i Kudowę–Zdrój. Nagroda trafiła do Świdnicy.

Może tajemnica tkwi w tym, że w herbie miasta mamy gryfa. Swój ciągnie do swego – żartował Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy odbierając nagrodę i dodawał. – Nagroda stanowi uznanie naszych starań w wymiarze gospodarczym. Rzeczywiście przywiązujemy niezwykłą wagę do rozwoju gospodarczego i do wszystkich działań, które ma w tej dziedzinie do wykonania samorząd. Staramy się wykorzystywać wszystkie szanse i wspierać zarówno te najmniejsze, jak i największe firmy.

Świdnica otrzymała „Nagrodę dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem”. W ocenie kapituły Świdnicę wyróżnia szczególna dbałość o inwestorów, którzy otrzymują wsparcie w ramach wielu programów m. in. „pomocy regionalnej dla przedsiębiorców dokonujących inwestycji”, czy „programu pomocy de minimis dla wybranych kategorii przedsiębiorców”. Ponadto Świdnica realizuje własne programy zmierzające do wspierania przedsiębiorczości lokalnej i samozatrudnienia. Organizuje konkursy, zachęcające do aktywności społecznej w regionie.

To już drugi „Dolnośląski Gryf”, który trafił w ręce władz Świdnicy. Poprzedni w 2007 r. został przyznany „Za najlepszy gminny program rozwoju gospodarczego”.

W ostatniej edycji „Dolnośląskich Gryfów” w kategorii przedsiębiorstwo – „Nagroda dla firm spoza regionu za stały wkład w rozwój Dolnego Śląska.” Nominowano świdnicki zakład Electrolux oraz Colgate-Palmolive Manufacturing (Poland).

***

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to prestiżowe regionalne wyróżnienie. Nominowanych wyłania co roku niezależna kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele najważniejszych instytucji i firm regionu oraz wybitne osobistości życia gospodarczego i politycznego.
„Dolnośląski Gryf” od 11 lat promuje i nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Docenia innowacyjność i zaangażowanie inwestycyjne, zauważa działania na rzecz lokalnej społeczności i wymierne korzyści jakie regionowi przynosi 300 tysięcy dolnośląskich podmiotów gospodarczych.

Organizatorami konkursu są: Zachodnia Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a także partner merytoryczny firma PWC i mecenas konkursu mBank.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group