Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Dolnośląski Kalendarz w Sejmie RP

Czwartek, 4 kwietnia 2013, 9:52
Aktualizacja: 9:53
Autor: red.
Kraj: Dolnośląski Kalendarz w Sejmie RP
Fot. użyczone
„Młodzi, wykształceni, bezrobotni” – to tytuł wystawy mającej zwrócić uwagę na palący problem bezrobocia wśród młodych ludzi legitymujących się dyplomami wyższych uczelni.

Ekspozycja w holu głównym Sejmu RP zawiera 28 czarno-białych fotografii wyróżnionych w konkursie „Dolnośląski Kalendarz Społeczny”. Posłowie i senatorowie oglądać będą wystawę do 8 kwietnia. Parlamentarzystom rozdano także kilkadziesiąt papierowych egzemplarzy Kalendarza. Organizatorem konkursu „Dolnośląski Kalendarz Społeczny” jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Akcja społeczna odbywa się pod patronatem wicemarszałka województwa dolnośląskiego Radosława Mołonia.

Otwarcia wystawy dokonał wicemarszałek sejmu Jerzy Wenderlich. W uroczystości wzięła udział m.in. posłanka Małgorzata Szmajdzińska - Sekuła. Wśród oglądających zauważyć łatwo było jednak przedstawicieli wszystkich partii politycznych. O ogromnym znaczeniu walki z bezrobociem młodych, wykształconych Polaków niemal jednogłośnie mówili posłowie Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wszyscy zadeklarowali także gotowość do panadpartyjnego porozumienia w tej sprawie. Wśród posłów deklarujących możliwość takiego współdziałania znaleźli się m.in. Sławomir Piechota (PO), Joachim Brudziński (PiS) i Leszek Miller (SLD).

Wystawa w Sejmie RP stanowi fragment zespołu działań mających uwrażliwić środowiska opiniotwórcze i gospodarcze na problem bezrobocia młodych. Kilkaset egzemplarzy „Dolnośląskiego Kalendarza Społecznego” trafiło z końcem 2012 r. do największych pracodawców Dolnego Śląska. Odbywają się także spotkania z pracodawcami, młodzieżą i ludźmi nauki.

Na stronie www.kalendarzspoleczny.pl dostępny jest bezpłatny coaching w postaci nagrań wideo dla młodych ludzi myślących o wyborze właściwego kierunku studiów.
Do końca roku będzie wystawiana w instytucjach kultury oraz w instytucjach edukacyjnych Dolnego Śląska.

(Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group