Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy „Gwiazdy Biznesu 2016”

Czwartek, 10 marca 2016, 7:30
Aktualizacja: 20:21
Autor: organizatorzy/opr.red.
Region: Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy „Gwiazdy Biznesu 2016”
Fot. użyczone/organizatorzy
Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wraz ze spółką FRW Media Group oraz portalem www.naszbiznes24.pl zapraszają przedsiębiorców i samorządy do udziału w II Dolnośląskim Plebiscycie Gospodarczym „Gwiazdy Biznesu 2016”.

Kapituła Konkursu nagrodzi firmy w sześciu kategoriach: Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Rodzinna Firma, Biznes Odpowiedzialny Społecznie, Samorząd Przyjazny Biznesowi. Przyzna też nagrodę dla osobowości Dolnego Śląska.
W bezpłatnej rywalizacji w ramach „Gwiazd Biznesu” mogą uczestniczyć podmioty z terenu całego Dolnego Śląska. Zgłoszenia przyjmowane są w terminie do 1 kwietnia 2016r.

Wielka gala finałowa „Gwiazd Biznesu 2016” zaplanowana jest na piątek, 22 kwietnia 2016r. w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Udział w niej wezmą przedsiębiorcy, samorządowcy, ludzie kultury, politycy oraz znane osobowości. Gwiazdą wieczoru będzie znakomity wokalista John Porter.

Wyboru wszystkich laureatów zgłoszeniowych dokona Kapituła Konkursu, złożona z niezależnych przedstawicieli podmiotów gospodarczych i instytucji, które, podobnie jak Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, za priorytet działalności stawiają sobie rozwój i promocję postaw przedsiębiorczych. Oceniane będą aktywności podejmowane w 2015 roku.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Wojewoda Dolnośląski.

Laureaci otrzymają prestiżowe statuetki. Ich autorką jest Dorota Dziekiewicz-Pilich, artystka która zaprojektowała m.in. statuetkę nagrody muzycznej – Fryderyka.

Kategorie i ocena
Laureatów Kapituła Konkursu wybierze spośród zgłoszonego do udziału grona przedsiębiorców z regionu dolnośląskiego, w następujących kategoriach:
• Mikro Firma
• Mała Firma
• Średnia Firma
• Rodzinna Firma
• Biznes Odpowiedzialny Społecznie
• Samorząd Przyjazny Biznesowi
• Osobowość

Ocena kandydatów odbywała się będzie w punktacji, w skali 0-5 pkt. W przypadku kategorii dotyczących mikro, małych i średnich firm pod uwagę brane będą m.in. sytuacja finansowa podmiotu, realizowane inwestycje, działania prorozwojowe, innowacyjność produktów i usług, pozycja na rynku dolnośląskich podmiotów i rozpoznawalność marki, społeczna odpowiedzialność biznesu.
Celem kategorii Rodzinna Firma jest wyłonienie biznesu pokoleniowego, który wyróżnia się spośród konkurencji.

W kategorii Biznes Odpowiedzialny Społecznie Kapituła zwróci uwagę na: inwestycje prospołeczne w kontekście sytuacji finansowej firmy, społeczną odpowiedzialność firmy wobec pracowników, etykę w biznesie w kontakcie z kontrahentami, działania na rzecz wspierania społeczności lokalnej oraz ochrony środowiska.

W kategorii Samorząd Przyjazny Biznesowi oceniane będą: strategia rozwoju samorządu w kontekście wspierania przedsiębiorczości, warunki stwarzane przedsiębiorcom planującym inwestycje w regionie, realizowane inicjatywy, projekty, konferencje nakierowane na wsparcie lokalnej przedsiębiorczości, przeznaczone środki własne oraz pozyskane zewnętrzne finansowanie na rozwój infrastruktury i przedsiębiorczości.

Nagrodę w kategorii Osobowość otrzyma osoba, która angażowała się w projekty związane z gospodarką oraz wspieraniem przedsiębiorczości na terenie województwa dolnośląskiego.

Wyboru wszystkich laureatów, na podstawie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych, dokona Kapituła Konkursu, złożona z niezależnych przedstawicieli podmiotów gospodarczych i instytucji.

Do udziału w Plebiscycie zgłaszać się mogą podmioty mające siedzibę na terenie Dolnego Śląska lub prowadzące działalność gospodarczą na tym terenie, m.in.: przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje oraz organizacje promujące przedsiębiorców.

Wypełnione ankiety konkursowe należy przesłać mailowo na adres: gwiazdy@frw.pl bądź składać osobiście w siedzibie FRW Media Group Sp. z o.o., Rynek 38, 58-100 Świdnica do dnia 1 kwietnia 2016 roku. Szczegóły, regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie: www.naszbiznes24.pl w zakładce Gwiazdy Biznesu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group