Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 883
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dolnośląskie Gryfy przyznane – świebodzicki Capricorn wśród laureatów

Środa, 23 października 2013, 9:23
Aktualizacja: 12:25
Autor: red.
W poniedziałek, 21 października, w Teatrze Capitol we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala wręczenia tegorocznej nagrody Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza. O tę prestiżową statuetkę ubiegało się 18 firm i instytucji z całego województwa. Wśród laureatów znalazła się świebodzicka firma Capricorn S.A.

Firma otrzymała statuetkę w kategorii przedsiębiorstwo: za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego.

Capricorn to firma rodzinna, która w ciągu kilkunastu lat od powstania przekształciła się w nowocześnie zarządzany zakład produkcyjny. Zatrudnia ponad 200 osób i jest producentem ponad tysiąca komponentów i urządzeń do instalacji grzewczych oraz sanitarnych.

W sierpniu tego roku firma przekształciła się w spółkę akcyjną.

- Wśród nominowanych były zarówno firmy młode, które zaczęły działalność 3 lata temu, jak i firmy rodzinne o wieloletnim doświadczeniu. Na podziw zasługuje z jednej strony wytrwałość i stabilność doświadczonego biznesu, jak i towarzysząca nowym technologiom potężna dynamika rozwoju - podkreślił Janusz Rybak, pomysłodawca i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konkursu, wiceprzewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej.

Przypomnijmy, że laureatem wyróżnienia w tym prestiżowym konkursie była także Gmina Świebodzice. Samorząd otrzymał wyróżnienie w 2010 roku za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy europejskich.

***

Nagroda Gospodarcza Dolnośląski Gryf od 10 lat nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Promuje innowacyjność i dynamikę rozwoju dolnośląskich firm, docenia zaangażowanie inwestycyjne i zauważa działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem także wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.

Kandydatów do nagrody zgłaszają członkowie Zachodniej Izby Gospodarczej, zarządy oddziałów terenowych ZIG, członkowie Związku Pracodawców Polska Miedź, zarządy stowarzyszeń, związków, klubów i innych organizacji skupiających przedsiębiorców Dolnego Śląska, a także organy samorządu terytorialnego, wreszcie sami kandydaci.

Honorowe Patronaty nad konkursem objęli Wojewoda Dolnośląski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Mecenasem imprezy jest BRE Bank SA.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group