Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dolnośląskie święto sztuki i rzemiosła

Czwartek, 16 czerwca 2016, 16:22
Autor: red
Świebodzice: Dolnośląskie święto sztuki i rzemiosła
Fot. UM Świebodzice
Zapraszamy na VI edycję Festiwalu Targira–art. 2016.

Wyjątkowe wyroby rzemieślnicze i artystyczne będzie można oglądać i zakupić już w najbliższy weekend, 17-19 czerwca, w Świebodzicach. Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza.

Targira-art. 2016 to wyjątkowe święto polskiego rzemiosła. Wśród wystawców znajdą się m. in. twórcy unikowej biżuterii ze srebra, miedzi lub z sutaszu, będą stoiska zegarmistrzowskie czy kowalskie. Najmłodszych gości z pewnością zainteresuje stoisko z artystycznymi lizakami. Pojawią się także w Świebodzicach wytwórcy patchworku, stolarze, przedstawiciele kowalstwa artystycznego, i wielu innych, znakomitych rzemieślników.

Jak co roku ciekawie także będzie wyglądało stoisko ze szkłem artystycznym Pawła Borowskiego, na którym pojawi się najnowsza kolekcja oferowana obecnie na światowym rynku sztuki.

Dla odwiedzających festiwal organizatorzy przygotowują także ciekawe warsztaty – w tym roku będzie można spróbować swoich sił m. In. w filcowaniu na zimno czy tworzeniu z papierowej wikliny.
- Te ostatnie to obecnie bardzo modne i nowatorskie zajęcie nie tylko dla dzieci, ale również i osób dorosłych. Równie ciekawie zapowiadają się wystawy fotografii i malarstwa. Na tegorocznej Targirze-art. będzie także można wysłuchać wykładów z zakresu kowalstwa artystycznego okresu art.-deco i współczesnego, a także spotkać się z autorem najnowszej książki o dolnośląskich ametystach – zachęca Janusz Kujat, prezes Stowarzyszenia Promocji Sztuki i Rzemiosła w Świebodzicach, organizator Targiry.

Tegoroczna Targira-art. będzie szczególna, bowiem 17 czerwca po raz pierwszy zbierze się Kapituła Alei Chwały Sztuki i Rzemiosła Polskiego XXI Wieku. Zapoczątkuje ona tym samym prace, które mają doprowadzić do powstania w Świebodzicach miejsca, w którym w godny sposób będziemy mogli nagrodzić naszych mistrzów za ich dotychczasowy dorobek artystyczny.

Zapraszamy gorąco do odwiedzenia stoisk Targiry-art., w dniach 17-19 czerwca, w godz. 10:00-18:00 na terenie hali sportowo-widowiskowej OSiR w Świebodzicach.

Bilety wstępu: 10 zł normalny, 7 zł ulgowy, dzieci i młodzież do 18 roku życia wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group