Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Górna: Dom Dziecka w Bystrzycy Górnej ma nową dyrektorkę

Środa, 14 grudnia 2011, 7:50
Aktualizacja: 7:52
Autor: red
Bystrzyca Górna: Dom Dziecka w Bystrzycy Górnej ma nową dyrektorkę
Fot. red
Iwona Pawlos została nowym dyrektor Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej. Umowę o pracę starosta Zygmunt Worsa podpisał podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu Powiatu. Wcześniej odbył się konkurs na to stanowisko. Chętnych do objęcia funkcji kierowniczej w powiatowej instytucji było pięć osób.

Nowa pani dyrektor posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe, w tym od 10 lat piastuje stanowiska związane z funkcjami kierowniczymi. Od 5 lat kieruje parafialną poradnią socjoterapeutyczną w Witoszowie Dolnym, jest także prezesem Dolnośląskiego Instytutu Dialogu i Tolerancji. Jak mówi o sobie, doskonale zna charakter pracy w Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej, gdyż pracowała w Zespole Placówek Specjalnych w Bystrzycy, a wcześniej w stowarzyszeniu SKSK „Chata”, które prowadzi mieszkania usamodzielnienia dla wychowanków Domu Dziecka.
Pani Iwona Pawlos ukończyła studia podyplomowe m.in. z zakresu organizacji i zarządzania w oświacie, prawa pracy i prawa socjalnego. Obecnie studiuje dodatkowo na dwóch kierunkach: resocjalizacji i socjoterapii. Sukcesy, które dotychczas osiągnęła zostały nagrodzone przez Ministra Sprawiedliwości brązową odznaką za zasługi w służbie penitencjarnej oraz Biskup Świdnicki, który za pracę na rzecz ubogiej młodzieży odznaczył ją medalem św. Stanisława.
Konkurs na nowego dyrektora Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej ogłoszono 9 listopada. Nowego szefa tej placówki szukano w związku z rezygnacją, jaką złożyła dotychczasowa dyrektor Dorota Gacek. Do konkursu zgłosiło się pięć osób. Cztery dopuszczono do rozmów z komisją konkursową. Kandydaci musieli m.in. zaprezentować własne projekty i pomysły na rozwój i reorganizację placówki.

Komisja konkursowa pracowała w składzie: wicestarosta Alicja Synowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Dorota Galewska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Zbigniew Okarmus oraz sekretarz powiatu Tomasz Kempa. To komisja wybrała jedną kandydaturę i przedstawiła ją Zarządowi Powiatu. Dzisiaj Zarząd Powiatu zaakceptował propozycję komisji, w konsekwencji czego starosta podpisał umowę o pracę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group