Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dom Złotego Wieku coraz bliżej

Czwartek, 30 listopada 2017, 17:16
Autor: red
Jedną z ważniejszych uchwał, którą podjęła Rada Miejska w Świebodzicach na sesji w dniu 29 listopada 2017 r., było wyrażenie woli przystąpienia do realizacji przedsięwzięcia w trybie partnerstwa publiczno–prywatnego pn. „Zmiana sposobu użytkowania wraz z przebudową i nadbudową budynku przy ul. Rekreacyjnej 2 z przeznaczeniem na Dom Złotego Wieku”.

Celem podjęcia uchwały jest wyrażenie zgody na podjęcie działań zmierzających do przeprowadzenia i sfinalizowania postępowania w sprawie wyboru partnera prywatnego w celu wspólnej realizacji z partnerem prywatnym przedsięwzięcia w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, polegającego na przygotowaniu placówki przeznaczonej do opieki nad osobami starszymi, przewlekle chorymi.

Formuła PPP to jedno z narzędzi do realizacji zadań publicznych, polegająca na współpracy podmiotu publicznego i partnera prywatnego przy ich realizacji. Przedmiotem PPP jest wspólna realizacja przedsięwzięcia, polegająca na podziale zadań i ryzyk pomiędzy podmiotem publicznym a partnerem prywatnym. Ze względu na cechy partnerstwa publiczno-prywatnego, takie jak większa elastyczność w kształtowaniu udziału finansowego podmiotu publicznego (Gminy Świebodzice), w tym dokonywanie rozpoczęcia płatności wynagrodzenia dla partnera prywatnego dopiero od momentu eksploatacji obiektu, współodpowiedzialność partnera prywatnego za realizację całości przedsięwzięcia, dowolne kształtowanie podziału ryzyka i odpowiedzialności pomiędzy stronami umowy, zasadnym jest przeprowadzenie przedmiotowej inwestycji w formule PPP.

Z wybranym partnerem prywatnym zostanie zawarta umowy PPP. Planuje się zawrzeć umowę PPP na czas określony nie dłuższy niż 240 miesięcy, w tym etap zaprojektowania, przebudowy i rozbudowy budynku przy ul. Rekreacyjnej 2 w Świebodzicach, wraz z ewentualną dobudową budynków oraz dostosowaniem ich do pełnienia funkcji domu pomocy społecznej dla osób starszych przewlekle, somatycznie chorych nie będzie dłuższy niż 24 miesiące.

Uczestnictwo gminy w przedsięwzięciu polegać będzie na wniesieniu wkładu własnego w postaci prawa dzierżawy do nieruchomości znajdującej się w Świebodzicach, przy ul. Rekreacyjnej 2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group