• Wtorek, 18 lutego 2020
  • Godz. 16:17
  • Imieniny: Flawiana, Konstancji, Maksyma, Szymona
  • Czytających: 844
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dominacja Brytyjczyków

Wiadomości: Strzegom
Czwartek, 3 września 2015, 16:17
Autor: red
Fot. UM Strzegom
Reprezentant Wielkiej Brytanii, Will Furlong na koniu Livingstone zwyciężył w Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców w WKKW, które rozgrywane były na hipodromie w Morawie. W rywalizacji drużynowej również bezkonkurencyjni Brytyjczycy.

20-letni Brytyjczyk pozycję lidera zapewnił sobie znakomitym występem w konkursie ujeżdżenia. Udany przejazd crossu i bezbłędny parkuru potwierdziły jego doskonałą formę i ostatecznie z wynikiem 34,70 pkt. karnych zdobył złoty medal.

Tytuł wicemistrzyni z wynikiem 39.10 pkt. wywalczyła jego rodaczka Sophie Beaty na koniu Stanly, która również do końca utrzymała pozycję uzyskaną po ujeżdżeniu.

Brązowy medal zdobył reprezentant Niemiec, Christoph Wahler na koniu Green Mount Flight Bezbłędne przejazdy crossu i parkuru zapewniły mu awans z siódmej na trzecią pozycję z wynikiem 42,50 pkt.

Reprezentanci Polski poza pierwszą dwudziestką. Najlepszy wynik, 64,80 pkt. uzyskał Michał Knap na 9-letnim wałachu Bob the Builder, reprezentujący barwy Zielonogórskiego Klubu Sportowego. Po udanym przejeździe crossu, trzy zrzutki podczas konkursu skoków spowodowały przesunięcie jego miejsca w tabeli z 19. na 28. pozycję.

Puchar mistrzowi Europy wręczyli burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta i przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu - Tomasz Marczak.

W mistrzostwach wystartowało 58 zawodników z 17 krajów. Zawody ukończyło 44 jeźdźców.

Reprezentacja Wielkiej Brytanii wygrała rywalizację drużynową Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców w WKKW. Polacy zajęli ósmą pozycję.

Pozycję leaderów Brytyjczycy uzyskali po próbie ujeżdżenia i utrzymali ją do końca rywalizacji. Ekipa w składzie: Emily King na koniu Loxley, Ella Hitchman na Rocky Rockstar, Isabella Innes Ker na Carolyn oraz Will Furlong na Livingstone wywalczyła łącznie 128,10 pkt. karnych, które zapewniły jej pierwsze miejsce na podium.

Srebro w kategorii drużynowej zdobyli Niemcy z wynikiem 140,40 pkt., którzy nie oddali drugiej lokaty wywalczonej po ujeżdżeniu.

Najniższe miejsce na podium, z wynikiem 164,80 pkt. zajęli ubiegłoroczni mistrzowie - drużyna z Irlandii.

Reprezentacja Polski sklasyfikowana została na 8. miejscu. W mistrzostwach rywalizowało dziesięć teamów narodowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group