• Wtorek, 16 lipca 2019
  • Godz. 10:28
  • Imieniny: Benedykta, Benity, Eustachego, Mariki
  • Czytających: 426
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dopiero się rozkręcam

Wiadomości: Świebodzice
Czwartek, 19 listopada 2009, 15:24
Aktualizacja: 20:09
Autor: MEG
Fot. MEG
Przyszły pilot, wolontariusz, instruktor w fundacjach “Od nowa” i “Wybieram wolność”. Od niedawna najlepszy społecznik regionu świdnicko–wałbrzyskiego 2009 roku. Ma tylko 18 lat, ale głowę pełną pomysłów

Świebodziczanin Paweł Bobrowski od 2007 roku organizuje w swoim rodzinnym mieście zbiórki krwi. Zachęcił do regularnego krwiodawstwa nie tylko rzeszę swoich rówieśników, ale i starszych mieszkańców miasta. Wielu z nich pojawia się na każdej zbiórce, a Paweł organizuje je dwa razy w roku.
W dodatku robi to...z Warszawy, bo tam właśnie uczy się, w Europejskim Lotniczym Liceum Profilowanym Transportowo - Spedycyjnym SIMP.
Jak widać obowiązki szkolne i pracę społecznika można pogodzić. Doceniła to kapituła Konkursu o Nagrodę Zamku Książ, przyznając Pawłowi tytuł najlepszego Społecznika regionu wałbrzysko - świdnickiego. W składzie jury zasiedli: Piotr Kruczkowski - Prezydent Miasta Wałbrzycha, Wojciech Murdzek - Prezydent Świdnicy, Jerzy Tutaj - Prezes Przedsiębiorstwa Zamek Książ Sp. z o.o.

- Byłem zaskoczony samą nominacją a wygrana była dla mnie ogromną niespodzianką – nie ukrywa laureat. - To dla mnie zaszczyt. Praca społeczna daje wiele satysfakcji, radości, pomaga w zdobywaniu nowych umiejętności. Wynagrodzeniem jest dla mnie uśmiech i możliwość ratowania życia drugiego człowieka dzięki krwi, którą zbieramy.
Kandydaturę Pawła do Nagrody Zamku Książ zgłosił świebodzicki magistrat.

Choć w mieście społeczników i organizacji robiących wiele dobrego nie brakuje, to jednak Paweł w oczach samorządowców zasłużył na szczególne wyróżnienie.
Krew od początku pobierają pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha.
- W Świebodzicach mamy już swoich stałych krwiodawców, można powiedzieć, że mamy do czynienia z krwiodawstwem rodzinnym - mówi Teresa Kamińska z RCKiK. – Tu nigdy nie zawodzą młodzi ludzie. To zasługa Pawła, świetnie się z nim współpracuje

Tytuł społecznika regionu zobowiązuje. Będą nowe pomysły?
- W planach mam kilka projektów, które chciałbym zrealizować właśnie w regionie świdnicko – wałbrzyskim, ale na razie nie zdradzę szczegółów – mówi tajemniczo Paweł.
Paweł odbierze statuetkę Nagrody Zamku Książ 2009 podczas gali 25 listopada 2009 r. o godz. 17.00 w Sali Maksymiliana w Zamku Książ.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group