Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Doposażą szkoły

Poniedziałek, 13 grudnia 2021, 17:09
Autor: red
Gmina Strzegom: Doposażą szkoły
Fot. UM Strzegom
Już wkrótce do naszych szkół podstawowych trafią drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie.

Gmina Strzegom właśnie otrzymała środki finansowe w wys. 565,6 tys. zł w ramach rządowego programu pn. „Laboratoria Przyszłości”, czyli największej inwestycji w nowoczesną edukację w historii Polski. Powyższy program jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
Celem tej cennej inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 r. w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego. Dzięki „Laboratoriom Przyszłości”, od 1 września 2022 r., do każdej szkoły podstawowej w Polsce, w tym do gminy Strzegom, trafi nowoczesny sprzęt.

Realizacja tego nowatorskiego programu umożliwia przeprowadzenie zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem drukarki 3D w ramach Pracowni Druku 3D SkriLab, pracę na lekcjach z mikrokontrolerami i stacjami lutowniczymi oraz podstawowe wyposażenie pracowni audio-wideo w sprzęt umożliwiający rejestrowanie osiągnięć projektowych uczniów. Dodatkowo zestawy zawierają laptopa kompatybilnego z drukarką 3D.

- Ogromnie się cieszę, że udało się pozyskać ponad pół miliona złotych na rozwój technologiczny dla naszych szkół podstawowych. Tak nowoczesne wyposażenie sprawi, że zajęcia staną się jeszcze bardziej atrakcyjne, a nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać praktyczne umiejętności. Już nie mogę się doczekać momentu, kiedy ten sprzęt trafi do naszych szkół – podkreśla burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

Podział środków na placówki oświatowe w gminie Strzegom (w zależności od wielkości szkoły):

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu – 170,4 tys. zł
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu – 145,2 tys. zł
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Strzegomiu – 70 tys. zł
Publiczna Szkoła Podstawowa w Goczałkowie - 30 tys. zł
Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzy – 30 tys. zł
Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanowicach – 30 tys. zł
Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaroszowie – 60 tys. zł
Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszanach – 30 tys. zł

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group