Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 552
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dorota Świeniewicz w Gimnazjum nr 3

Czwartek, 7 listopada 2013, 11:42
Aktualizacja: 11:54
Autor: red.
Świdnica: Dorota Świeniewicz w Gimnazjum nr 3
Fot. użyczone
W piątek, 8 listopada, gościem świdnickiego Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy będzie Dorota Świeniewicz, najlepsza siatkarka Europy 2005 roku i Honorowa Obywatelka naszego miasta.

Dorota Świeniewicz założyła fundację, której celem jest prowadzenie działań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz zachęcanie młodych ludzi do zaangażowania w sport i podejmowanie sportowej rywalizacji. Wartości jakie promuje organizacja to zdrowie, praca, edukacja, szacunek, tolerancja, zasada fair play. Przyznając stypendia fundacja wyrównuje szanse uzdolnionych sportowo dzieci i młodzieży, a w szczególności dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej. Dzięki wsparciu fundacji młodzi ludzie mają szansę na samorealizację i lepsze jutro.

Fundacja będzie wspierała utalentowane adeptki siatkówki, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Będą stypendia, obozy szkoleniowe i zakup sprzętu. Podczas spotkania z uczniami sportowego Gimnazjum nr 3 przeprowadzony zostanie trening - warsztaty z siatkarką i trenerami klas siatkarskich a następnie spotkanie z pozostałymi uczniami szkoły, trenującymi inne dyscypliny sportowe.

- Członkowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego poproszą o podpisanie piłki i koszulki oraz wpis do księgi pamiątkowej. Zrobimy wspólne zdjęcie i poprosimy rozdanie autografów. Spotkanie będzie dla uczniów niezwykle cenne, bo pani Dorota jest najlepszym przykładem, jak pochodząc z małej miejscowości można wspiąć się na wyżyny. W naszej
szkole chcemy pomagać młodym ludziom osiągać takie wyżyny i to nie tylko w sporcie. Chcemy kształtować ich charaktery
- podkreśla dyrektor Gimnazjum Iwona Kasprzyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group