Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 1341
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Dostali Złote Dęby

Wtorek, 30 maja 2023, 17:36
Autor: red
Gmina Żarów: Dostali Złote Dęby
Fot. UM Żarów
Władysław Charęża i Tomasz Smereka dołączyli do grona zasłużonych osób. Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, która w piątek, 26 maja otwierała tegoroczne Dni Żarowa, burmistrz Leszek Michalak wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Romanem Koniecznym i wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Iwoną Nieradką uhonorowali mieszkańców statuetkami „Złotych Dębów” . Są to najwyższe gminne odznaczenia przyznawane w Żarowie od ponad dwudziestu lat.

- Odznaczenia „Złote Dęby” są przyznawane zasłużonym mieszkańcom naszej gminy, społecznym działaczom i pasjonatom, zaangażowanym organizatorom, przedstawicielom stowarzyszeń i organizacji funkcjonującym na terenie gminy Żarów. Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym i dziękujemy za Państwa zaangażowanie na rzecz naszej gminy - gratulowali burmistrz Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny oraz wiceprzewodnicząca Iwona Nieradka.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej była również okazją, aby złożyć podziękowania przedstawicielom z miast partnerskich Lohmar i Ujfeherto. Dla naszych miast jest to bardzo ważna współpraca, dlatego chcemy ją kontynuować, aby wspólnie realizować jeszcze wiele projektów i przedsięwzięć na rzecz mieszkańców.

Krótką prelekcję na temat historii naszej gminy przedstawił Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej.

Laureaci "Złotych Dębów" 2023r.:

WŁADYSŁAW CHARĘŻA

Mieszkaniec Żarowa, organizator i współorganizator wielu imprez i uroczystości, zawodów oraz turniejów. Od 1978r. Członek w Zarządzie Wojewódzkim Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Z powodzeniem pełnił też funkcję wiceprezesa w Zarządzie Okręgowym TKKF. Działania związane z aktywnością fizyczną, aktywnym ruchem i rekreacją przeniósł na grunt żarowski. Ceniony, wieloletni pracownik Dolnośląskich Zakładów Chemicznych w Żarowie i późniejszej „Organiki”. Od 1979r. do stanu wojennego był Przewodniczącym Związków Zawodowych, pełniąc tę funkcję również w latach 1986-2002. Przedstawiciel Rady Nadzorczej zakładów „Organika”.

Od dziesiątek lat krzewi kulturę fizyczną na ziemi żarowskiej. Zawsze, bez większych oporów, gotowy do organizowania wielu wspaniałych imprez i zawodów. To dzięki Niemu – seniorzy, dorośli, młodzież i dzieci mieli zapewniony aktywny wypoczynek podczas takich imprez jak: Dzień Dziecka, Dzień Chemika, Dzień Hutnika, Turnieje Wsi, Dni Żarowa, Noc Świętojańska czy Pikniki Rodzinne, które odbywały się w Pożarzysku, Mrowinach, Imbramowicach, Przyłęgowie i Żarowie.

Aktywny działacz TKKF Żarów, były kapitan drużyny siatkarskiej, były prezes i wiceprezes TKKF. Do dziś pozostaje w strukturach tego Towarzystwa, aktywnie działa i wspiera w działaniach obecny Zarząd.

TOMASZ SMEREKA

Wieloletni mieszkaniec Żarowa. Od 1966r. związany z Żarowskimi Zakładami Materiałów Ogniotrwałych, gdzie zatrudnieni byli nie tylko Żarowianie, ale również mieszkańcy ościennych miejscowości. Ceniony pracownik i kierownik Zakładu, zasłużony pracownik Żarowskich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych. Ministerialnie odznaczony brązowym krzyżem za zasługi w rozwoju przemysłu maszynowego.

Pracując zawodowo, w wolnym czasie, czynnie udzielał się w sekcji piłki siatkowej „Chemik” Żarów. Nagradzany i wyróżniany za organizowanie, współorganizowanie i udział w różnych rozgrywkach o charakterze rekreacyjno-sportowym, głównie w dziedzinach piłka siatkowa i piłka nożna. Swoją osobą promował żarowski sport. Był też piłkarzem i przez 10 lat zawodnikiem Klubu Sportowego „Zjednoczeni Żarów”, reprezentując nasze miasto w różnych rozgrywkach piłkarskich.

Wieloletni członek Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Do dziś, mimo przejścia na emeryturę, aktywnie wspiera żarowski TKKF, bierze udział w senioralnych rozgrywkach i wspomaga tych, którzy godnie reprezentują siatkarską drużynę. Organizator gminnych zawodów sportowych, turniejów wsi, pikników i rodzinnych festynów. Lokalny animator angażujący się w życie społeczne, zapewniając wiele atrakcji mieszkańcom gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group