Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Dostępne alkomaty

Piątek, 9 czerwca 2023, 9:29
Aktualizacja: 11:30
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Dostępne alkomaty
Fot. KPP Świdnica
Nietrzeźwy kierowca to ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Pomimo cyklicznie przeprowadzanych akcji mających na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących, to w dalszym ciągu funkcjonariusze zatrzymują upojonych alkoholem kierowców. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy apelują, aby nie wsiadać za kierownicę jeśli nie mamy pewności, że jesteśmy trzeźwi.

W Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, w Komisariacie Policji w Strzegomiu oraz Posterunku Policji w Marcinowicach znajdują się ogólnodostępne samoobsługowe alkomaty. Każdy może przyjść do jednostki i sprawdzić zawartość alkoholu w organizmie. Warto skorzystać z tego urządzenia, zwłaszcza w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy już możemy wsiąść za kierownicę.

Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, nie wymaga udziału policjanta. Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami i odczytać wynik - dzięki któremu będzie wiadomo, czy możemy już usiąść za kierownicą pojazdu.
Badanie oczywiście jest bezpłatne. Serdecznie zapraszamy

Jeśli alkomat podczas badania wykaże wynik od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu w organizmie, wówczas kierowca prowadzący samochód znajduje się „w stanie po użyciu alkoholu” i dopuszcza się wykroczenia określonego w art. 87§1 KW. Jeśli natomiast alkomat wykaże wynik wyższy niż 0,5‰ alkoholu w organizmie, to stan kierowcy określany jest jako „nietrzeźwy”, a kierowca, który kieruje pojazdem z takim stężeniem alkoholu dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 178a§1 KK.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group