Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 768
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Dotacja dla Parafii w Gniewkowie

Wtorek, 27 września 2016, 14:25
Autor: red
Gniewków: Dotacja dla Parafii w Gniewkowie
Fot. UG Dobromierz
Podczas wrześniowej sesji, Rada Gminy Dobromierz podjęła kolejną uchwałę w sprawie przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku.

Przedmiotowa uchwała dotyczy wsparcia finansowego remontu instalacji elektrycznej Kościoła Parafialnego pw. św. Barbary w Gniewkowie.

W sierpniu do Urzędu Gminy wpłynął wniosek parafii w sprawie udzielenia dotacji na refinansowanie prac związanych z modernizacją instalacji elektrycznej. Realizacja remontu była niezbędna ze względu na zły stan techniczny, który stwarzał niebezpieczeństwo zaistnienia zwarcia, co mogłoby skutkować dużymi zniszczeniami zabytkowej świątyni.
W wyniku usilnych działań wójta Jerzego Ulbina i akceptacji zadania przez gminnych radnych, na ten cel Gmina Dobromierz przeznaczyła kwotę 10 tys. zł.

Warto tutaj zaznaczyć, że nie po raz pierwszy Gmina Dobromierz wspiera finansowo ochronę zabytków. W poprzednich latach przekazano dotacje na renowację ołtarza w Kościele Parafialnym w Roztoce oraz na remont dachu i wymianę pokrycia dachowego Kościoła Filialnego w Kłaczynie.

Remonty zabytkowych świątyń wiążą się z dużymi kosztami. Niejednokrotnie wierni z poszczególnych wspólnot nie są w stanie ich samodzielnie udźwignąć. Dlatego dzięki gminnym dotacjom udaje się uratować od zniszczenia, odremontować i przywrócić dawną świetność wielu gminnym zabytkom.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group