Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Dotacje dla klubów

Czwartek, 18 lutego 2021, 17:19
Autor: red
Gmina Żarów: Dotacje dla klubów
Fot. UM Żarów
Kluby sportowe, jak co roku, mogą liczyć na wsparcie finansowe na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej przekazane ze środków budżetu gminy Żarów.

Burmistrz Leszek Michalak we wtorek, 16 lutego podpisał umowy z przedstawicielami klubów sportowych. Łączna wartość przyznanego dofinansowania dla 10 klubów sportowych to kwota 245 tysięcy złotych.

Organizacja zajęć treningowych, zawodów, imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych zakup sprzętu czy utrzymanie obiektów to tylko niektóre z działań, które kluby sportowe prowadzą przez cały rok przy pomocy dotacji z budżetu gminy Żarów przyznanej przez Burmistrza Miasta Żarów.

- Doceniamy rolę, jaką sport odgrywa w wychowaniu młodych pokoleń, dlatego każdego roku przyznajemy dotacje na wsparcie naszych lokalnych klubów sportowych. Chociaż tegoroczny budżet gminy jest wyjątkowo napięty i cięcia dotknęły wielu dziedzin, pomiędzy kluby sportowe rozdzielona została kwota 245 tysięcy złotych – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wykaz klubów sportowych, które otrzymały dotację z budżetu gminy Żarów:

1. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w gminie Żarów, ze szczególnym uwzględnieniem miasta Żarów, dotyczy dzieci, młodzieży i dorosłych w wysokości 129.000 zł dla Klubu Sportowego „Zjednoczeni” Żarów.

2. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Kalnie, w wysokości 10.000 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Błyskawica” Kalno.

3. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Mrowinach, w wysokości 16.500 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Zieloni” Mrowiny.

4. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Łażanach, w wysokości 14.000 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Zryw” w Łażanach.

5. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Wierzbnej, w wysokości 13.000 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Wierzbianka” Wierzbna.

6. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka siatkowa, w wysokości 19.000 zł dla TKKF „Chemik” Żarów.

7. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – szachy, w wysokości 18.000 zł dla Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Goniec” w Żarowie.

8. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – współzawodnictwo szkolne w różnych dyscyplinach i konkurencjach sportowych, w wysokości 14.000 zł dla Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Piast 2008” w Żarowie.

9. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – modelarstwo, w wysokości 5.500 zł dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Harcek” w Żarowie.

10. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – szkolenia i udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży z gminy Żarów w zakresie piłki nożnej, w wysokości 6.000 zł dla KS Silesia Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group