Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Dotacje dla klubów sportowych przyznane

Sobota, 23 marca 2019, 11:38
Autor: red
Gmina Żarów: Dotacje dla klubów sportowych przyznane
Fot. UM Żarów
Pula środków finansowych przeznaczona na dofinansowanie zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu na 2019 rok została rozdysponowana. Burmistrz Leszek Michalak w środę, 13 marca podpisał umowy z przedstawicielami klubów sportowych. Łączna wartość przyznanego dofinansowania dla 10 klubów sportowych to kwota ponad 240 tysięcy złotych.

– Przejąłem funkcję prezesa klubu sportowego TKKF „Chemik” Żarów po niedawno zmarłym Kazimierzu Bordulaku. Jako klub sportowy będziemy kontynuowali rozpoczęte zadania, ale zamierzamy także zorganizować Memoriał poświęcony pamięci naszego przyjaciela Kazimierza Bordulaka. Taki Memoriał odbędzie się prawdopodobnie w listopadzie – mówi Zbigniew Sionko nowy prezes TKKF „Chemik” Żarów.

Dofinansowanie z budżetu gminy Żarów trafi do klubów sportowych, które szkolą zawodników w różnych dyscyplinach sportowych. Wśród nich jest piłka nożna i ręczna, siatkówka, szachy, modelarstwo, koszykówka, lekko atletyka. Pieniądze przeznaczane są głównie na organizację zawodów sportowych, zakup nowego sprzętu sportowego, pucharów, statuetek, wyjazdy i mecze, opłaty rejestracyjne, wynagrodzenia dla sędziów czy utrzymanie obiektów sportowych.

– Nowy zarząd w klubie sportowym „Zieloni” Mrowiny funkcjonuje dopiero od kilku miesięcy. W tej chwili skupiamy się na dokończeniu rundy, wierząc, że naszym zawodnikom uda się wejść do A klasy. Na chwilę obecną jesteśmy liderami B klasy – podkreślają zgodnie Michał Mazur i Marlena Ciastoń z klubu sportowego „Zieloni” Mrowiny.

Wykaz klubów sportowych, które otrzymały dotację z budżetu gminy Żarów:

Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w gminie Żarów, ze szczególnym uwzględnieniem miasta Żarów, dotyczy dzieci, młodzieży i dorosłych w wysokości 128.000 zł dla Klubu Sportowego „Zjednoczeni” Żarów.
Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Kalnie, w wysokości 15.000 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Błyskawica” Kalno.
Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Mrowinach, w wysokości 14.500 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Zieloni” Mrowiny.
Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Łażanach, w wysokości 14.500 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Zryw” w Łażanach.
Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Wierzbnej, w wysokości 15.000 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Wierzbianka” Wierzbna.
Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka siatkowa, w wysokości 16.500 zł dla TKKF „Chemik” Żarów.
Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – szachy, w wysokości 17.000 zł dla Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Goniec” w Żarowie.
Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – współzawodnictwo szkolne w różnych dyscyplinach i konkurencjach sportowych, w wysokości 16.000 zł dla Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Piast 2008” w Żarowie.
Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – modelarstwo, w wysokości 5.000 zł dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Harcek” w Żarowie.
Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – szkolenia i udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży z gminy Żarów w zakresie piłki nożnej, w wysokości 2.000 zł dla KS Silesia Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group