Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 564
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dotacje dla ogrodów

Czwartek, 17 czerwca 2021, 17:03
Autor: red
Świdnica: Dotacje dla ogrodów
Fot. UM Świdnica
Przyznano miejskie dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych.

Trzy świdnickie, rodzinne ogrody działkowe otrzymały dofinansowanie, które pomoże im w modernizacji i budowie infrastruktury ogrodowej.

Dotację w wysokości 9 tys. zł przyznano dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego “Księcia Bolka” na wykonanie nawierzchni z kostki betonowej pod pojemniki na odpady komunalne oraz utwardzenie dojścia między placami a miejscem dojazdu samochodów, a także na wymianę bramy wjazdowej i montaż wodomierzy na sieci rozdzielczej ogrodu nr 1. Członkowie ROD „Irys” otrzymane 6 tys. zł przeznaczą na wykonanie dokumentacji przyłącza wodnego do sieci miejskiej oraz na utwardzenie nawierzchni z kostki betonowej pod pojemniki do składowania i segregowania odpadów. Dotacja w wysokości 5 tys. zł pozwoli Stowarzyszeniu Ogrodowemu ROD ”Pod Grzybem” na zakup sprzętu ogrodniczego, czyli kosiarki i rekultywatora.

- Dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych przyznano już trzeci raz w naszym mieście. Zainteresowanie tą formą wsparcia zawsze jest duże, gdyż pozwala ono na stopniową poprawę infrastruktury ogrodowej. W tym roku pozytywnie zaopiniowano wszystkie złożone wnioski – mówi Magdalena Okniańska, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych.

W tegorocznym budżecie miasta przeznaczono na ten cel 20 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że udzielona dotacja nie może przekraczać 50% kosztów realizacji przedsięwzięcia i nie może być większa niż 10 tys. zł nakładu na zadanie. Środki te mogą wspomóc m.in.: remont czy też budowę ogrodzeń, alejek, dróg dojazdowych, sieci energetycznych lub wodociągowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group