Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 726
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dotacje dla ogrodów

Piątek, 21 kwietnia 2023, 11:09
Autor: red
Świdnica: Dotacje dla ogrodów
Fot. UM Świdnica
Do 10 tysięcy złotych dofinansowania mogą otrzymać stowarzyszenia prowadzące w Świdnicy rodzinne ogrody działkowe. Do 5 maja można składać wnioski o przyznanie dotacji celowych, które pomogą w modernizacji i budowie infrastruktury ogrodowej.

- Zachęcam zarządy ROD do aktywnego włączenia się w pozyskanie dodatkowych funduszy, które mam nadzieję znacząco poprawią estetykę i komfort korzystania z ogrodów – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Udzielona dotacja nie może przekraczać 50% kosztów realizacji przedsięwzięcia i nie może być większa niż 10 tys. zł nakładu na zadanie. Środki te mogą wspomóc m.in.: remont czy też budowę ogrodzeń, alejek, dróg dojazdowych, sieci energetycznych lub wodociągowych. Po rozpatrzeniu i ocenie wniosków, prezydent miasta przekaże przyznane dotacje na podstawie umowy. Rozliczenie środków powinno nastąpić w terminie 14 dni od daty zakończenia inwestycji, nie później jednak niż do 30 listopada danego roku budżetowego. Upoważnieni pracownicy Urzędu Miejskiego będą mogli dokonywać kontroli realizacji dofinansowanych zadań.

Wnioski należy składać na dedykowanym formularzu w pokoju 1 a w Urzędzie Miejskim w Świdnicy lub przesłać pocztą na adres: Referat Organizacji Pozarządowych ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica (liczy się data wpływu oferty do urzędu).

Szczegółowych informacji dotyczących zasad przyznawania dotacji udziela Magdalena Okniańska pod nr tel. 74/856 29 97 lub mailowo m.oknianska@um.swidnica.pl.

Dokumenty w wersji elektronicznej dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce – dotacje dla ogrodów działkowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group