Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dotacje dla ogrodów

Czwartek, 22 czerwca 2023, 15:44
Autor: red
Świdnica: Dotacje dla ogrodów
Fot. UM Świdnica
Można składać wnioski o przyznanie dotacji dla rodzinnych ogrodów działkowych.

Ogłoszono drugi nabór wniosków o przyznanie dotacji dla rodzinnych ogrodów działkowych. Do 10 tysięcy złotych dofinansowania mogą otrzymać stowarzyszenia prowadzące w Świdnicy ROD. Do 7 lipca można składać wnioski o przyznanie dotacji celowych, które pomogą w modernizacji i budowie infrastruktury ogrodowej. W tegorocznym budżecie miasta przeznaczono na ten cel 24 tysiące złotych. W pierwszej turze naboru rozdysponowano 10 tys. zł.

- Zachęcam zarządy ROD do aktywnego włączenia się w pozyskanie dodatkowych funduszy, które mam nadzieję mogą znacząco poprawić estetykę i komfort korzystania z ogrodów – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Udzielona dotacja nie może przekraczać 50% kosztów realizacji przedsięwzięcia i nie może być większa niż 10 tys. zł nakładu na zadanie. Środki te mogą wspomóc m.in.: remont czy też budowę ogrodzeń, alejek, dróg dojazdowych, sieci energetycznych lub wodociągowych. Dofinansowanie może być przyznane dla każdego wnioskodawcy nie częściej niż raz na rok. Po rozpatrzeniu i ocenie wniosków, prezydent miasta przekaże przyznane dotacje na podstawie umowy. Rozliczenie środków powinno nastąpić w terminie 14 dni od daty zakończenia inwestycji, nie później jednak niż do 30 listopada danego roku budżetowego. Upoważnieni pracownicy Urzędu Miejskiego będą mogli dokonywać kontroli realizacji dofinansowanych zadań.

Szczegółowych informacji dotyczących zasad przyznawania dotacji udziela Monika Jamro pod nr tel. 74/856 29 93 lub mailowo m.jamro@um.swidnica.pl.

Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do 31 lipca.

Wzory wniosku oraz sprawozdania z wykorzystania dotacji dostępne są na stronie BiP Urzędu Miejskiego w zakładce – dotacje dla ogrodów działkowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group