Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dotacje dla stowarzyszeń przyznane

Wtorek, 21 maja 2019, 11:58
Autor: red
Żarów: Dotacje dla stowarzyszeń przyznane
Fot. UM Żarów
Żarowskie Stowarzyszenie „Edukacja”, Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz Stowarzyszenie „Rowerowy Żarów” otrzymały dotacje z budżetu gminy Żarów na realizację swoich działań.

Kilka dni temu burmistrz Leszek Michalak podpisał umowy na wsparcie finansowe działań realizowanych przez stowarzyszenia funkcjonujące na terenie gminy Żarów. Na realizację zadań, które podejmowane są dla mieszkańców przeznaczonych zostało 55 tysięcy złotych. Są to już kolejne pieniądze, które w tym roku zasiliły organizacje pozarządowe działające w gminie Żarów.

– Jak każdego roku, wspieramy stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, przeznaczając na ich funkcjonowanie wsparcie finansowe. Na początku roku pomoc z budżetu gminy Żarów otrzymało Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum”, które wspiera w trudnych sytuacjach naszych mieszkańców oraz Żarowskie Stowarzyszenie „Edukacja” na świadczenie usług rehabilitacyjnych. Łącznie trafiło do nich 66 tysięcy złotych. Dziś znów przekazujemy stowarzyszeniom środki finansowe, które przeznaczane są na organizację półkolonii letnich dla dzieci, upowszechnienie turystyki rowerowej poprzez organizację imprez i spotkań z mieszkańcami oraz dla naszych seniorów – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Działające na terenie naszej gminy stowarzyszenia wydatkują przyznane środki finansowe najlepiej, jak potrafią, organizując przedsięwzięcia dla naszych mieszkańców.

– Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów przeznacza otrzymane pieniądze na organizację okolicznościowych imprez dla seniorów. Wśród nich jest Dzień Matki, Przegląd Piosenki Biesiadnej i Ludowej, Dzień Seniora i Dzień Inwalidy. Organizujemy także integracyjną wycieczkę wspólnie z niepełnosprawnymi mieszkańcami oraz okolicznościowe spotkania przy muzyce. Funkcjonuje u nas zespół Żarowianie, którego możemy posłuchać podczas różnych imprez na terenie naszej gminy i powiatu świdnickiego. Zespół występuje również w innych miejscowościach. U nas nie sposób się nudzić, skupiamy blisko 80 emerytów i mamy nadzieję, że znajdą się chętni, aby do nas dołączyć. Serdecznie zapraszamy. Składka roczna to tylko 30 złotych, nasza siedziba otwarta jest w każdy wtorek w godz. 9.00 – 13.00 przy ul. Armii Krajowej 54 w Żarowie – mówią Danuta Kwiatkowska i Stanisław Wójciuk ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Żarowie.

Stowarzyszenie „Rowerowy Żarów” organizuje spotkania oraz imprezy dla naszych mieszkańców, upowszechniając turystykę rowerową. Z kolei Żarowskie Stowarzyszenie „Edukacja” jest organizatorem letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Swoim wsparciem obejmuje także mieszkańców gminy Żarów, zajmując się współorganizacją zabiegów rehabilitacyjnych. Prowadzi również świetlicę wsparcia dziennego dla dzieci „Cztery Pory Roku”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group