Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Dotacje dla Witoszowa Dolnego

Środa, 7 sierpnia 2013, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: red.
Witoszów Dolny: Dotacje dla Witoszowa Dolnego
Fot. użyczone
Remont elewacji oraz hełmu, konserwacja gotyckiego portalu wewnętrznego kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Witoszowie Dolnym oraz stworzenie strony internetowej i aktywizacja mieszkańców to kolejne wyzwania, na realizację których parafia uzyskała dotacje z środków zewnętrznych.

W ramach programu „Odnowa i rozwój wsi”, dofinansowanego z PROW na lata 2007-2013 w zabytkowym kościele przeprowadzony zostanie remont elewacji oraz hełmu kościoła polegający na wykonaniu tynków renowacyjnych oraz cementowo-wapiennych na całości elewacji wraz z malowaniem oraz remont konstrukcji wspornej hełmu wraz z wymianą blachy miedzianej. Prace potrwać mają do połowy listopada 2013 roku.

Remontem objęty zostanie również gotycki portal wewnętrzny, którego odnowienie współfinansowane zostanie w ramach działania "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" na działanie Małe Projekty ogłoszonym przez LGD "Szlakiem Granitu", na który uzyskano 50.000 zł. dotacji.

W ramach zadania z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych Promocja idei Odnowy Wsi Dolnośląskiej w Witoszowie Dolnym zrealizowany zostanie również projekt „ Jesienny spacer”, którego celem będzie promocja idei Odnowy Wsi Dolnośląskiej poprzez ustawienie w centralnym miejscu wsi- przy zabytkowym kościele i krzyżach pokutnych tablicy informującej o walorach Witoszowa Dolnego z oraz wydanie materiałów promocyjnych, w tym założenie strony internetowej, a także zorganizowanie imprezy promocyjnej.

W ramach realizacji projektu przewidziano również wspólne spacery po Witoszowie Dolnym. Wycieczki będą miały charakter poznawczy, a w rolę przewodników wcielą się mieszkańcy. Cykliczne sobotnie spotkania pozwolą, starym i nowym mieszkańcom lepiej poznać swoją miejscowość, a także sąsiadów, którzy będą spotykać się przy wspólnym ognisku i w świetlicy podczas imprezy integracyjnej „Złota Jesień”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group