Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Dotacje na kościoły

Piątek, 30 kwietnia 2021, 7:42
Autor: red
Gmina Świdnica: Dotacje na kościoły
Fot. Gmina Świdnica
Dolnośląskie kościoły są świadkami historii tworzonej przez Polaków, Czechów, Austriaków i Niemców.

Świadkami tych wydarzeń były również kościoły w gminie Świdnica. Dlatego też samorząd gminy Świdnica przywiązuje bardzo dużą wagę do ochrony zabytków i dbałości o dziedzictwo kulturowe. Podczas XXXIX sesji Rady Gminy Świdnica, radni podjęli m.in. 5 uchwał w sprawie udzielenia dotacji z budżetu gminy Świdnica w 2021 roku na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Dzisiaj wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek z udziałem proboszczów parafii rzymskokatolickich, których obiekty sakralne znajdują się na terenie gminy podpisała umowy na udzielenie dotacji z budżetu gminy Świdnica na łączną kwotę 150 tys. zł.

Obiekty zabytkowe w gminie Świdnica wymagają ogromnych nakładów finansowych związanych z ich remontami. Dlatego też każdego roku w naszym budżecie staramy się zabezpieczać środki na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. W okresie od 2006 do 2020 z budżetu gminy Świdnica przyznano 66 dotacji na łączną kwotę ponad 1,13 mln zł. W tym roku jest to kolejne 150 tys. zł. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z otrzymanymi dotacjami chętnie służymy pomocą i deklarujemy nasze wsparcie – mówiła podczas podpisania umów Teresa Mazurek wójt gminy Świdnica.

Lista beneficjentów, którzy w tym roku budżetowym otrzymali wsparcie finansowe z budżetu gminy Świdnica.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Bojanicach – kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Makowicach – dotacja w wysokości 40 tys. zł na remont dachu część północna i wschodnia.

Parafia pw. św. Anny w Grodziszczu –dotacja w wysokości 35 tys. zł na II etap remontu elewacji kościoła parafialnego.

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Lutomi Dolnej - dotacja w wysokości 35 tys. zł na II etap wymiany instalacji elektrycznej

Parafia pw. św. Mikołaja w Pszennie – dotacja w wysokości 40 tys. zł na prace konserwatorskie przy ołtarzu w kościele parafialnym

Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Wirach – kościół pw. św. Marcina w Gogołowie - dotacja w wysokości 20 tys. zł na prace konserwatorskie przy ołtarzu filialnym w Gogołowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group