Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dotacje na przyłącza kanalizacyjne – radni przedłużyli termin

Piątek, 27 czerwca 2014, 11:27
Aktualizacja: 11:27
Autor: red.
Świebodzice: Dotacje na przyłącza kanalizacyjne – radni przedłużyli termin
Fot. UM Świebodzice
Nad dziewięcioma projektami uchwał obradowali radni miejscy na sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach, która w środę, 25 czerwca, odbyła się w sali posiedzeń ratusza. Wszystkie przedstawione projekty zyskały aprobatę i zostały podjęte.

Jako pierwszy radni rozpatrywali projekt w sprawie zmian budżetu gminy na rok 2014. W efekcie podjętej uchwały do planu finansowego wprowadzone zostały m.in. nowe zadania inwestycyjne dotyczące budowy oświetlenia drogowego przy ulicach Fieldorfa i Andersa w obrębie Osiedla Piastowskiego, montażu nowych wiat przystankowych przy ul. Piłsudskiego oraz budowy miejsc postojowych przy ul. Złotej. W związku z wprowadzeniem zmian do budżetu Rada dokonała także stosownych korekt w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy.

Tego dnia radni zdecydowali również o przyznaniu pomocy finansowej Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wysokości 5 tys. zł. Przekazane środki pochodzą z darowizny, jaką samorząd otrzymał od Spółdzielni Mieszkaniowej. W jej efekcie na ulicach Świebodzic pojawią się dodatkowe patrole prewencyjne.

Bardzo istotną, w szczególności dla świebodziczan zamieszkujących w rejonie ulic, na których prowadzone są aktualnie prace związane z rozbudową sieci kanalizacyjnej, była uchwała dotycząca trybu i zasad udzielania dotacji na realizację przyłącz do kanalizacji. Rada zdecydowała o przedłużeniu terminów przyjmowania wniosków do 30 czerwca 2016 r. Dzięki tej decyzji możliwe będzie podniesienie standardu życia Mieszkańców i osiągnięcie efektu ekologicznego.

Podjęte zostały uchwały w sprawie opracowania zagospodarowania przestrzennego dla działek w obrębie Śródmieścia, Cierni oraz Osiedla Piastowskiego. W przypadku Cierni był to wniosek ich Mieszkańców, a teren objęty uchwałą ma być przeznaczony na plac zieleni miejskiej i elementy małej architektury. Z kolei Burmistrz Bogdan Kożuchowicz tak uzasadniał potrzebę zmiany planu dla działki położonej w rejonie ul. Dąbrówki. - Teren, o którym mowa w uchwale ma ok. 0,5 hektara powierzchni. To wystarczająco dużo, aby stworzyć tam park, miejsce do odpoczynku i rekreacji.

Więcej informacji na temat przebiegu LIV sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach wraz z interpelacjami radnych znajdziecie Państwo w następnym numerze "Gazety Świebodzickiej", który ukaże się 4 lipca.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group