Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1235
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Dotacje przyznane

Środa, 21 lutego 2024, 15:22
Autor: red
Gmina Żarów: Dotacje przyznane
Fot. UM Żarów
Dziewięć klubów sportowych z terenu gminy Żarów otrzymało łącznie 260 tysięcy złotych dotacji ze środków budżetu gminy, które przeznaczone będą na bieżącą działalność klubów, w tym organizację szkoleń dla dzieci i młodzieży, wydarzeń sportowych oraz propagowanie aktywnego stylu życia.

Burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora we wtorek, 20 lutego przekazał prezesom i przedstawicielom stowarzyszeń oraz klubów sportowych umowy na dofinansowanie zadań publicznych. Dotacje trafiły do klubów i stowarzyszeń, które wzięły udział w otwartym konkursie ofert na zadania z zakresu rozwoju sportu w poszczególnych dyscyplinach sportowych w 2024 roku na terenie gminy Żarów.

- Sport to ciężka praca. Dzięki codziennej pracy i wysiłkowi wkładanymi przez wszystkie kluby, nasza młodzież może się rozwijać i pracować nad swoimi zainteresowaniami. Dotacje w zakresie rozwoju sportu są bardzo ważnym elementem funkcjonowania klubów na terenie gminy. Nasze wsparcie to nie tylko przekazanie środków finansowych, to także włączanie się w pomoc organizacyjną, konsultacyjną, czy merytoryczne wsparcie klubów. Wspieranie sportu to też radość i satysfakcja, że mieszkańcy mogą na co dzień robić na terenie gminy to, co kochają najbardziej. Gratulujemy wszystkim przedstawicielom klubów sportowych, którzy podpisali dziś umowy i mamy nadzieję, że przyznane środki finansowe będą wsparciem dla Państwa codziennych działań – mówili burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora podczas spotkania z prezesami klubów sportowych.

W trakcie spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miejskim w Żarowie przedstawiciele klubów sportowych podziękowali włodarzom gminy za owocną współpracę w minionym roku i zgodnie stwierdzili, że przyznane dotacje to bardzo pomocne wsparcie finansowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group