Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 641
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Milikowice: Dotarł do Milikowic

Piątek, 9 czerwca 2023, 13:40
Autor: red
Milikowice: Dotarł do Milikowic
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Od 8 lat zmienia swoje najbliższe otoczenie i ratuje środowisko. Emerytowany pracownik Poczty Polskiej porządkuje pobocza, polne drogi, lasy. Waldemar Woźniak dotarł także do naszej gminy. Z okolic drogi za Milikowicami w kierunku Komorowa zebrał ponad tonę śmieci.

Waldemar Woźniak jest emerytowanym pracownikiem poczty, mieszkającym w Pszennie (gmina Świdnica). Cały swój wolny czas poświęca na sprzątanie śmieci. - Ludzie wyrzucają je gdzie popadnie - do rowu, na pobocze, do lasu. Kilka lat temu postanowiłem posprzątać swoją najbliższą okolicę, ale okazało się, że ta praca nie ma końca, bo śmieci wciąż przybywa. Sprzątam od 8 lat, czasem po 10 godzin dziennie – mówi. Czasem sprząta sam, czasem pomagają mu ochotnicy, którym, tak jak jemu, nie jest obojętne środowisko.

Mężczyzna dotarł także do naszej gminy. Z okolic drogi za Milikowicami w kierunku Komorowa posprzątał ponad tonę śmieci – m.in. stare opony czy części samochodowe.

W środę, 7 czerwca odwiedził Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej, gdzie spotkał się z burmistrzem Grzegorzem Grzegorzewiczem oraz kierownikiem Referatu Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska Katarzyną Stępień, którzy podziękowali mu za jego pracę i troskę o otoczenie. – Dziękujemy za zaangażowanie, ciężką codzienną pracę na rzecz ochrony środowiska i mamy nadzieję, że takie działania wpłyną na zmianę postrzegania środowiska przez społeczeństwo – mówił burmistrz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group