Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 553
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Dożynki bez imprezy

Czwartek, 16 lipca 2020, 7:23
Autor: red
Gmina Żarów: Dożynki bez imprezy
Fot. UM Żarów
Burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora wspólnie z sołtysami podjęli decyzję, że gminne dożynki w tym roku zostaną odwołane. Odbędzie się tylko uroczysta msza święta dziękczynna w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie.

Powodem jest oczywiście epidemia koronawirusa i ograniczenia, jakie rząd RP wprowadził w związku z organizacją dużych imprez plenerowych.

- Dożynki to dla mieszkańców, którzy mieszkają na wsi, stały i nieodzowny punkt w kalendarzu wydarzeń. Jednak w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych mieszkańców, zdecydowaliśmy o odwołaniu tegorocznego Święta Plonów. Wiemy, że jest to wieloletnia tradycja naszej gminy i doskonała okazja do tego, aby podziękować rolnikom za ich ciężką pracę, niemniej jednak bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wrócić do wspólnego, tradycyjnego świętowania, by móc razem podziękować Panu Bogu za plony, a rolnikom przekazać wyrazy szacunku i wdzięczności za Ich ciężką pracę i codzienny trud – mówili podczas spotkania z sołtysami burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Uroczysta msza dożynkowa zaplanowana została na 6 września 2020r. w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie. Po mszy świętej nie będzie jednak możliwości świętowania w plenerze. Podczas narady z sołtysami, która odbyła się w poniedziałek, 6 lipca uzgodniono także, że w uroczystościach kościelnych będzie mogła brać udział trzyosobowa delegacja z każdej wsi.

W związku z epidemią koronawirusa dożynki zostały odwołane w całym powiecie świdnickim.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group