Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Dożynki już w sobotę

Poniedziałek, 2 września 2019, 7:31
Aktualizacja: 12:33
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Dożynki już w sobotę
Fot. organizatorzy
Tegoroczne Święto Plonów w Gminie Jaworzyna Śląska odbędzie się 7 września 2019 r. (sobota) na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej w Jaworzynie Śląskiej.

Podczas imprezy, która poprzedzona zostanie polową Mszą świętą w intencji rolników, z pewnością nie zabraknie przepięknych stoisk dożynkowych, bogatych w wyroby gastronomiczne oraz ludowe rzemiosło.

W programie imprezy znajdą się występy zespołów ludowych – zaprezentują się „Jaworzynianie” z Jaworzyny Śląskiej oraz „Uciecho-Wianki” z Uciechowa. Popołudniu wystąpi na scenie zespół disco-polo „ShowMan”, a następnie zagra swój koncert duet „Nowe Music”. Wieczorem dla spragnionych rozrywki rozpocznie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Maximuz”, która potrwa do godziny 1:00 w nocy.

Pomiędzy sołectwami Gminy Jaworzyna Śląska, które przybędą na dożynki zostanie rozegrany tradycyjny Turniej Wsi, a komisja powołana przez organizatorów wyłoni także najpiękniejsze stoisko dożynkowe i nagrodzi najwspanialsze potrawy znajdujące się na dożynkowych straganach. artystyczno-rozrywkowy, zaś wieczorem odbędzie się zabawa taneczna.

Podczas imprezy odbędą się różnego rodzaju kiermasze, będzie można skorzystać z urządzeń rozrywkowych, dostępne będą atrakcje dla najmłodszych przygotowane przez wolontariuszy Klubu Młodzieżowego, przejażdżki motocyklami dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Rider Świdnica, oraz wiele innych atrakcji, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację jaworzynianki – Kai Prędeckiej. Komitet społeczny „Pomagamy Kai” będzie prowadził sprzedaż cegiełek na ten szczytny cel, połączoną z możliwością wygrania atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group