Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Dożynki tuż–tuż

Wtorek, 1 sierpnia 2017, 9:43
Aktualizacja: 10:45
Autor: red
Roztoka: Dożynki tuż–tuż
Fot. organizatorzy
Trwają żniwa, czyli najcięższy czas dla rolników, którzy intensywnie pracują, by zebrać plony ziemi.

Podsumowaniem żniw będą Dożynki Gminne, które w tym roku zaplanowano na dzień 26 sierpnia w Roztoce. Rozpoczną się one Polową Mszą Św. na stadionie sportowym w Roztoce.

W programie przewidziano liczne występy artystyczne, atrakcje sportowe, gry i zabawy dla dzieci, konkursy sprawnościowe i plastyczne. Caritas we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Świdnicy, radną powiatową Violettą Chorąży i Gminą Dobromierz oferować będzie bezpłatne pomiary ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu, cukru, badania w kierunku osteoporozy oraz konsultacje lekarskie. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Łukash.

Imprezę taneczną przy muzyce zespołu Dobrobeat uatrakcyjni pokaz sztucznych ogni. Nie zabraknie obrzędów dożynkowych i wieńców z darów ziemi. Podczas uroczystości swoje produkty lokalne zaprezentują miejscowe organizacje.

Cel dożynek jakim jest kultywowanie oraz popularyzacja najbardziej wartościowych tradycji regionalnych oraz promocja dorobku kulturowego i przyrodniczego gminy z pewnością zostanie osiągnięty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group