Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 654
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Buków: Dożynki w Bukowie

Niedziela, 11 września 2022, 13:27
Autor: red
Buków: Dożynki w Bukowie
Fot. UM Żarów
Mieszkańcy Bukowa dziękowali rolnikom za trud ich codziennej pracy na dożynkach wiejskich, które odbyły się w niedzielę, 4 września. Dożynkowe święto było również doskonałą okazją do integracji całej społeczności wsi.

Organizatorzy pomyśleli o wszystkim. Nie zabrakło stoiska Koła Gospodyń Wiejskich, które serwowały swojskie smakołyki, a także atrakcji dla najmłodszych mieszkańców. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą dożynkową, która odprawiona została w intencji wszystkich rolników, a której przewodniczył proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bukowie ks. Mariusz Walas. W uroczystościach dożynek wiejskich w Bukowie uczestniczył także zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

- Mieszkańcy Bukowa wspólnie świętowali szczęśliwe zebranie plonów. Dożynki to jeden z najpiękniejszych staropolskich obrzędów - to święto plonów, radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. Dożynki przypominają, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie na nasze stoły trafia polski chleb. Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych uczestnikach dożynek. Atrakcją dla nich były dmuchane zamki, malowanie twarzy oraz liczne konkursy. Dziękuję naszym mieszkańcom za podtrzymywanie tej pięknej wielopokoleniowej tradycji - mówił sołtys Bukowa Jakub Chrebela.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group