Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1406
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Dożynki w Klecinie

Piątek, 5 sierpnia 2022, 11:48
Autor: red
Gmina Marcinowice: Dożynki w Klecinie
Fot. organizatorzy
Zapraszamy 14 sierpnia na Gminne Dożynki w Klecinie.

Już 14 sierpnia Dożynki Gminy Marcinowice zagoszczą w Klecinie. Organizatorami i gospodarzami tegorocznych uroczystości są wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, Sołectwo Klecin oraz Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach. Tegoroczne Święto Plonów Honorowym Patronatem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Dolnośląski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Część oficjalna rozpocznie się o godzinie 13.00 mszą świętą w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Śmiałowicach, po której na boisko w Klecinie przejedzie uroczysty korowód dożynkowy. Tegoroczny korowód będzie wyjątkowo widowiskowy. Każde z sołectw przejedzie na miejsce wydarzenia za ciągnikiem na udekorowanej przyczepie.

Charakter Święta Plonów podkreśli Zespół Estradowo-Ludowy “Mokrzeszów”, który zaprezentuje misterium chleba. Na scenie zaprezentuje się również zespół ludowy Akacjowe Śpiewule. Tradycyjnie podczas Święta Plonów wręczone zostaną honorowe odznaczenia “Zasłużony dla rolnictwa” przyznawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Muzyczną rozrywkę już od godziny 18.00 zapewnią artyści w dwugodzinnym programie z największymi przebojami muzyki disco polo.

Zabawę taneczną do późnych godzin wieczornych zagwarantuje duet – konferansjer PRO Kamil Zięba i DJ Paweł Kmiecik z Dolnośląski DJ Team.

O podniebienia uczestników zadbają sołectwa, koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia z Gminy Marcinowice. Rozstrzygnięte zostaną również konkursy: „Wieniec dożynkowy”, „Najpiękniej zaaranżowane stoisko” oraz „Przydomowa dekoracja dożynkowa w Klecinie”. W strefie zabawy na dzieci czekać będą dmuchane zamki i zjeżdżalnie, stoisko z zabawkami, lody, gofry, granity, a także stanowiska edukacyjne. Swój historyczny sprzęt rolniczy zaprezentuje Pan Zbigniew Walczak z Marcinowic, który udostępni do zwiedzania odrestaurowane ciągniki.

Dla rolników uruchomiona zostanie strefa agro, gdzie porad i konsultacji udzielać będą przedstawiciele z branży rolniczej

Ramowy program Dożynek Gminy Marcinowice:

13.00 Msza Święta dziękczynna w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Śmiałowicach

14.00 Korowód dożynkowy na boisko sportowe w Klecinie

14.45 Otwarcie uroczystości dożynkowych

Wręczenie odznaczeń “Zasłużony dla rolnictwa”

Konkurs na „Wieniec dożynkowy”, „Najpiękniejsze stoisko” i „Dekoracja posesji w Klecinie”

16.00 Misterium Chleba w wykonaniu Zespołu Ludowo-Estradowego “Mokrzeszów”

18.00-20.00 Program artystyczny “Disco Polo Show” – największe przeboje muzyki disco polo

21.00 Zabawa taneczna z Dolnośląski DJ Team – Kamil Zięba i Paweł Kmiecik

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group