Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 766
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Komorów: Dożynki w Komorowie

Czwartek, 13 lipca 2023, 7:54
Aktualizacja: 9:54
Autor: red
Komorów: Dożynki w Komorowie
Fot. Gmina Świdnica
Dożynki to święto gminy Świdnica i najpiękniejszy obrzęd związany z pracą rolnika.

W naszej gminie są one przepełnione staropolską symboliką ludową i są świętem wszystkich rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy a nade wszystko mieszkańców. W tym roku w przygotowanie dorocznego Święta Plonów aktywnie zaangażowali się mieszkańcy sołectwa Komorów, współgospodarze uroczystości. Od kilku miesięcy uczestniczą w spotkaniach organizacyjnych z sekretarz gminy Jadwigą Generowicz i dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Krzysztofem Jasem.

Utworzone zostały grupy tematyczne, tak aby sprawnie realizować przygotowania. Efekt tych spotkań poznamy w sierpniu, ale już teraz jesteśmy przekonani, że wśród wielu atrakcji zaplanowanych na ten dzień, każdy znajdzie coś dla siebie.

27 sierpnia dożynki w Komorowie – zgodnie z tradycją – rozpocznie korowód dożynkowy. Następnie na boisku sportowym odprawiona zostanie polowa Msza święta dziękczynna, a po liturgii rozpoczną się dożynkowe obrzędy. Muzyczną gwiazdą dożynek będzie zespół „Piersi”.

Tradycyjnie podczas uroczystości prezentować się będą nasze sołectwa z pysznymi produktami lokalnymi i specjałami przygotowanymi na to wyjątkowe Święto Plonów gminy Świdnica. Wieńce i stragany dożynkowe oceni komisja konkursowa, a przybyli gości i mieszkańcy gminy będą mogli oddać swoje głosy w kategorii na najpiękniejszy wieniec publiczności. Ostatnie punkty programu Dożynek Gminy Świdnica są jeszcze ustalane, zatem niebawem będziemy informować Państwa o pełnym harmonogramie tegorocznej uroczystości w Komorowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group