Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: Dożynki w Olszanach

Poniedziałek, 15 września 2014, 11:25
Aktualizacja: 13:01
Autor: red.
Olszany: Dożynki w Olszanach
Fot. UM Strzegom
Przepiękny wieniec dożynkowy, przemarsz starostów Dożynek, zespołu Olszaniacy, sołtysa wsi Olszany, wyjątkowa oprawa uroczystości w kościele z udziałem zaproszonych gości, pyszne jadło, zabawa taneczna. To wszystko wydarzyło się 7 września podczas Święta Plonów – Dożynek w Olszanach.

Uroczystość Dożynek rozpoczęła się mszą św. w Kościele Parafialnym pod Wezwaniem Trójcy Św. w Olszanach, którą odprawił Ks. Proboszcz Józef Wróbel. W trakcie kazania ksiądz dziękował rolnikom za tegoroczne plony i pracę na roli. Poświęcił też przepiękny wieniec dożynkowy wykonany przez Helenę Sołowij i zespół Olszaniacy pod kierownictwem Zofii Cholewy. Po mszy św. uczestnicy Dożynek udali się na boisko sportowe na piknik dożynkowy przygotowany przez Radę Sołecką wsi Olszany.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Zbigniew Suchyta – burmistrz Strzegomia, Wiesław Witkowski –vice burmistrz Strzegomia, Sabina Cebula – etatowy członek Zarządu Powiatu Świdnickiego, Bożena Bojanowska- Czuk dyrektor SCK, Elżbieta Pienio z SCK, Józef Goryczka – prezes OSP w Olszanach, Maria Karkowska – dyrektor szkoły w Olszanach z małżonkiem, Henryk Rosiek z małżonką.

Za przygotowanie pikniku dożynkowego i świetnej zabawy należą się gorące podziękowania: starostom Dożynek - Annie Komornickiej i Szymonowi Dziadurze, sołtysowi wsi Olszany –Ireneuszowi Biernatowi, członkom Rady Sołeckiej: Stanisławie Górskiej, Zofii Cholewie, Teresie Frączek, Zbigniewowi Babeńko, Antoniemu Przypek, Łukaszowi Komornickiemu, Markowi Wołczańskiemu, Jerzemu Cichońskiemu, Michałowi Starak, Andrzejowi Dziadurze i Adamowi Dziedzic.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group