Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1061
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Dożynki w Opoczce

Piątek, 8 lipca 2022, 7:34
Aktualizacja: 9:34
Autor: red
Gmina Świdnica: Dożynki w Opoczce
Fot. Gmina Świdnica
W tym roku Dożynki Gminne odbędą się w niedzielę 28 sierpnia w Opoczce.

Współgospodarzami wydarzenia będą mieszkańcy dwóch sołectw: Jakubowa i Opoczki. Uroczystości rozpocznie korowód dożynkowy, a następnie dziękczynna msza św. za tegoroczne zbiory, której przewodniczyć będzie biskup świdnicki Marek Mendyk. Szczegółowy program jest ostatecznie weryfikowany, ale jesteśmy przekonani, że wśród wielu atrakcji zaplanowanych na ten dzień, każdy znajdzie coś dla siebie. Gwiazdą dożynek będzie występ artysty muzycznego SŁAWOMIRA.

Dożynki to święto gminy Świdnica i najpiękniejszy obrzęd związany z pracą rolnika. W naszej gminie są one przepełnione staropolską symboliką ludową i są świętem wszystkich rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy a nade wszystko mieszkańców.

- W niedzielę, 28 sierpnia sołectwo Opoczka stanie się miejscem, w którym mieszkańcy gminy Świdnica oraz zaproszeni goście będą świętować tegoroczne żniwa. Od kilku tygodni trwają już spotkania z mieszkańcami dwóch sołectw będących w tym roku współgospodarzami gminnego Święta Plonów, z rolnikami, przedstawicielami jednostek organizacyjnych odpowiedzialnych za sprawny przebieg uroczystości. Wzorem lat ubiegłych utworzone zostały grupy tematyczne, tak aby sprawnie realizować przygotowania do dożynek. Wszyscy są chętni do współpracy i mam nadzieję, że zaowocuje to wspólnie przygotowaną wspaniałą imprezą. Serdecznie zapraszam na wspólne świętowanie i uczczenie zakończenia tegorocznych żniw – Teresa Mazurek wójt gminy Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group