Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Dożywianie w szkołach

Wtorek, 16 września 2014, 13:40
Aktualizacja: 16:42
Autor: red.
Dobromierz: Dożywianie w szkołach
Fot. archiwum
Gmina Dobromierz z dniem 18 września ponownie rozpoczyna akcję dożywiania dzieci w szkołach. Wieloletnia praktyka tej formy pomocy pokazuje, że dla wielu uczniów obiad w szkole jest nierzadko pierwszym i jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia.

Dożywianie realizujemy od 2006 r. na podstawie wieloletniego rządowego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania "Pomoc państwa w zakresie dożywiania". Program ten pozwala pozyskać środki finansowe, które pokrywają 60% wartości całego zadania. W 2014 r. przyznana dotacja stanowi kwotę 46 000 zł. W okresie od stycznia do czerwca br. z bezpłatnych gorących posiłków w szkole korzystało 91 uczniów. Przewiduje się, że w drugim półroczu liczba ta utrzyma się na podobnym poziomie.

Aby rozszerzyć krąg osób uprawnionych do tego świadczenia, w lutym br. Rada Gminy Dobromierz w drodze uchwały odstąpiła od żądania zwrotu wydatków za świadczenia pomocy społecznej udzielone w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych osobom i rodzinom, jeżeli dochód osoby samotnie gospodarującej, dochód osoby w rodzinie lub dochód rodziny nie przekracza wysokości 150% kryterium dochodowego, tj. dla osoby samotnej do 813 zł, a osoby w rodzinie 684 zł. Zachęcamy więc wszystkie rodziny potrzebujące do korzystania przez dzieci z bezpłatnych posiłków w szkole.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group