Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 880
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kłodzko/Świdnica: Dożywocie za zabójstwo właściciela lombardu

Czwartek, 21 listopada 2013, 12:39
Aktualizacja: 12:40
Autor: red.
Kłodzko/Świdnica: Dożywocie za zabójstwo właściciela lombardu
Fot. archiwum
Sąd Okręgowy w Świdnicy wyrokiem z dnia 7 listopada b.r. uznał 20–letniego Karola G. za winnego tego, że działając ze szczególny okrucieństwem oraz w związku z rozbojem, posługując się nożem dokonał zabójstwa właściciela kłodzkiego lombardu. Sąd zastrzegł, że oskarżony może ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie dopiero po upływie 30 lat.

Akt oskarżenia w tej sprawie skierował w maju 2013r. Prokurator Rejonowy w Kłodzku. Przeprowadzony przed sądem proces potwierdził ustalenia dokonane w toku śledztwa.

W dniu 26 listopada 2012r. oskarżony od godzin przedpołudniowych obserwował lombard, w którym kilka dni wcześniej zastawił telefon komórkowy. Już wtedy zrodził się w nim zamiar napadu na lombard, w celu kradzieży znajdujących się tam wartościowych przedmiotów, głównie wyrobów jubilerskich. Oskarżony wyczekał moment kiedy w lombardzie znajdował się tylko właściciel, po czym niemal zaraz po wejściu zaatakował go przyniesionym ze sobą nożem kuchennym. Sprawca zadał pokrzywdzonemu kilka ciosów w okolice szyi i klatki piersiowej. Kontynuował atak także wtedy, gdy ofiara uciekając przed napastnikiem, próbowała schronić się w drugim pomieszczeniu. Karol G. zadał pokrzywdzonemu co najmniej 31 ran kłutych i ciętych oraz spowodował 17 innych ran urazowych Po dokonaniu zabójstwa oskarżony splądrował pomieszczenia lombardu i zabrał ze sobą wyroby jubilerskie ze złota i srebra, pieniądze i telefony komórkowe o łącznej wartości ponad 91 tysięcy złotych.

Dzięki natychmiast podjętym działaniom kłodzkiej policji sprawca został zatrzymany jeszcze tego samego dnia po południu. Istotnym dowodem w sprawie okazał się zapis monitoringu wnętrza lombardu, na którym zarejestrowane zostało zdarzenie. W plecaku 20-latka ujawniono większość pochodzących z przestępstwa przedmiotów. Znaleziono przy nim również środek odurzający w postaci ziela konopi.

Przeprowadzone badania krwi oskarżonego wykazały, że nie był on pod wpływem alkoholu, natomiast znajdował się pod wpływem marihuany (we krwi ujawniono obecność środków odurzających o tym świadczących).

Wyrok jest zgodny z oczekiwaniami oskarżyciela publicznego.

Wyrok nie jest prawomocny.

(Prokuratura Okręgowa w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group