Czytających: 1979

Świdnica: Dramatyczny finał juniorów w ŚALK

Czwartek, 21 kwietnia 2011, 12:36
Aktualizacja: Piątek, 22 kwietnia 2011, 12:40
Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia w rozgrywkach juniorów Świdnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Wygrała ekipa No Name, a ich rywale zespół ZSB–E kończyli mecz we dwójkę. Finał seniorów odbędzie się po świętach.

Na początku spotkania finałowego pewnie grał zespół ZSB-E, który po pierwszej kwarcie miał 14 punktów przewagi. W drugiej odsłonie przebudzili się gracze No Name i zniwelowali przewagę do 6 „oczek”. Trzecia ćwiartka to wyrównana gra obu zespołów, żadna drużyna nie była w stanie zanotować efektownej serii punktowej. Kwarta ta została jednak wygrana przez drużynę No Name trzema punktami i budowlance zostały tylko 3 „oczka” przewagi przed ostatnim rozdaniem. Ostatnia kwarta była niezwykle dramatyczna, już od początku finałowej odsłony dwóch graczy No Name i jeden ZSB-E byli zagrożeni wykluczeniem, gdyż mieli już po 4 faule. Zacięta walka i ostra gra doprowadziła do takiego stanu, że w połowie kwarty została wykluczona cała trójka, a kolejnych trzech koszykarzy ZSB-E miało na koncie 4 faule (trzeba podkreślić, że zsb-e miało tylko 6 graczy, więc kolejne wykluczenie to gra w osłabieniu).

Akcja za akcję, kosz za kosz, minuta do końca i wykluczony zostaje drugi zawodnik ZSB-E i grają w osłabieniu. W kolejnej akcji No Name doprowadza do remisu, a w szeregach rywali wykluczony zostaje 3 zawodnik. Na tablicy wynik 49:49, 10 sekund do końca meczu, budowlanka gra we trzech. Dariusz Mroczek z No Name wbiega pod kosz, rzuca za 2 pkt. i jest faulowany. Czwarte wykluczenie w ZSB-E, drużyna gra z najmniejszą możliwą liczbą graczy, we dwóch.

Mimo iż Mroczek nie trafia rzutu osobistego to 2 „oczka” zdobyte w poprzednim rzucie ustalają wynik spotkania na 51:49. Pierwsza porażka ZSB-E w całych rozgrywkach, niestety dla nich w wielkim finale.

MVP rundy play off został Artur Mucha z NoName.

Przed meczem finałowym zostały rozdane nagrody dla najlepszych zawodników rundy zasadniczej: